Zamknij
REKLAMA

Skrzyżowanie z wprowadzającym W BŁĄD oznakowaniem

10:39, 30.07.2022 | M.W.
Skomentuj Jednokierunkowy odcinek ulicy Górnej oznaczony jest jako droga z pierwszeństwem przejazdu
REKLAMA

Na Osiedlu Zatorze w Miastku znajduje się niebezpieczne skrzyżowanie, które może być szczególnie kłopotliwe dla kierowców przy próbie wypłacenia odszkodowania. Sprawę zasygnalizował jeden z kierowców, wskazując na co najmniej dziwne rozwiązania komunikacyjne, zastosowane w tym miejscu.

- Wystarczy przejechać się wąską ulicą przy stacji diagnostycznej, skręcając z ulicy Klonowej w kierunku kościoła na Zatorzu. Jak się dojeżdża do skrzyżowania z ulicą Górną, jest tylko znak zakazu skrętu w lewo. Faktycznie z lewej strony jest jednokierunkowy odcinek ulicy Górnej, przy którym stoi znak informujący o pierwszeństwie przejazdu. Jednak kierowca jadący wąską ulicą ze stacji diagnostycznej ma postawiony tylko znak zakazu skrętu w lewo, co może skutkować kolizją, ponieważ będzie on przepuszczał samochody tylko z prawej strony - sygnalizuje kierowca z Miastka.


Na wąskim odcinku drogi wiodącej z ulicy Klonowej jest tylko znak zakazu skrętu w lewo, a powinien być jeszcze znak nakazujący ustąpienie pierwszeństwa przejazdu 

Jego zdaniem oczywiste jest, że przy wąskiej ulicy powinien być znak nakazujący ustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Mówi on, że sygnalizował to w Urzędzie Miejskim w Miastku. Minęło kilka tygodni, nie ma żadnej reakcji, więc zgłosił się do gazety. 

- Ja jadąc nawet ulicą Górną, czyli drogą z pierwszeństwem przejazdu, ustępuję tym, którzy jadą wąską ulicą przy stacji diagnostycznej z prawej strony, bo zawsze obawiam się, że z powodu braku takiego znaku będą myśleli, że to oni mają pierwszeństwo - zauważa kierowca z Miastka. 

Naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Miastku, Daniel Radziszewski, po rozpoznaniu sprawy potwierdza, że Czytelnik ma rację. 

- My, jako gmina, wcześniej przygotowywaliśmy organizację ruchu z położonego niżej parkingu przy kościele. Starosta bytowski zatwierdził projekt organizacji ruchu, ale faktycznie w tamtym miejscu popełniono błąd. Brakuje znaku ustąp pierwszeństwa przejazdu - potwierdza Radziszewski. 

Mówi, że uwaga Czytelnika była słuszna. Deklaruje, że złożono wniosek o uporządkowanie tej sytuacji. Tymczasowo, interwencyjnie, postawiony zostanie znak ustąp pierwszeństwa przejazdu. Natomiast na ulicy Górnej usunięty zostanie znak drogi z pierwszeństwem przejazdu. Docelowo będzie on obowiązywać, gdy zatwierdzona zostanie nowa organizacja ruchu, co przeprowadzić musi powiatowa komisja ds. bezpieczeństwa. 

[ZT]7681[/ZT]

ARTYKUŁ ARCHIWALNY - AKTUALNE INFORMACJE w papierowej Gazecie Miasteckiej

Możesz też kupić e-wydanie. KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%