Zamknij
REKLAMA

REKORD firmy Drutex - 100 mln zł w jeden miesiąc!

21:42, 05.11.2019 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Miastko niestety może tylko pomarzyć o takim zakładzie pracy. U sąsiadów w Bytowie firma Drutex właśnie pobiła rekord sprzedaży. Przychody za październik przekroczyły 100 mln zł! Bieżący rok od początku jest bardzo pomyślny dla firmy, a pierwsze trzy kwartały br. spółka zamyka z ok. 10 proc. wzrostem sprzedaży.

- Nasza sprzedaż z miesiąca na miesiąc jest coraz lepsza. Po raz pierwszy w historii w ciągu jednego miesiąca odnotowaliśmy obrót przekraczający 100 mln zł. Był to jednocześnie wynik o 10 proc. lepszy niż w październiku ubiegłego roku, który był dotychczas rekordowym miesiącem dla firmy. Przychody i wyniki finansowe jedynie potwierdzają, że Drutex jest w doskonałej kondycji. Rozwijamy się we właściwym kierunku, inwestujemy w potencjał produkcyjny, zaplecze technologiczne, nowe działy produkcyjne, jesteśmy świetnie zorganizowani i wydajni jak nigdy dotąd, co ma swoje konsekwencje w coraz lepszych wynikach i większej efektywności działania. Mamy świetnych, zmotywowanych i zaangażowanych ludzi, dzięki którym jesteśmy w stanie osiągać doskonałe rezultaty, które jeszcze rok temu wydawały się nierealne. Jeszcze w zeszłym roku myśleliśmy, że jesteśmy u granic możliwości produkcyjnych. W tym roku powierzchnia pod dachem się nie zwiększyła, a realizujemy więcej i szybciej umacniając swoją pozycję na międzynarodowym rynku stolarki - powiedział Leszek Gierszewski, twórca i prezes Drutex S.A.

[ZT]3909[/ZT]

Stabilna pozycja firmy, silne fundamenty i konsekwentna strategia działania są podstawą dynamicznego rozwoju spółki. W tegorocznym rankingu magazynu Forbes, Drutex znalazł się na 46 pozycji wśród 100 największych prywatnych firm w Polsce, co jest nie lada osiągnięciem.

Drutex to przedsiębiorstwo zbudowane w 100 proc. na polskim kapitale, z fabryką w Polsce, technologiami opartymi na polskiej myśli konstruktorskiej, co decyduje o jego sukcesie w kraju i za granicą. Co ważne, firma nie spoczywa na laurach i realizuje kolejne śmiałe inwestycje. Tylko w tym roku zainwestowała ponad 70 mln zł w innowacyjne maszyny, urządzenia i rozwiązania technologiczne. Drutex uruchomił własny dział wtryskarek, na który składają się  nowoczesne wtryskarki Engel i wysokiej klasy roboty przemysłowe, które zapewniają najwyższą jakość, lepszy poziom produkcji i są kolejnym krokiem firmy w budowaniu strategii przemysłu 4.0. opartej na automatyzacji i robotyzacji produkcji. Jednocześnie firma rozbudowuje chemię i ekstruzję na potrzeby własnej produkcji stolarki okienno-drzwiowej z PVC.

[ALERT]1572986476730[/ALERT]

 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

D.D.

8 0

Jakby w Miastku ktoś chciał otworzyć taką firmę produkcyjna z prawdziwego zdarzenia, na europejskim poziomie, z wielkimi halami montażowymi, hektarowymi parkingami, warsztatami to natychmiast zaczęłoby to przeszkadzać byłym milicjantom, emerytowanym nauczycielom, bezrobotnym i kółku różańcowemu, i wstrzymano by inwestycje... Dlatego Miastko się rozlatuje, a gminy ościenne kwitną. 07:26, 06.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JanekJanek

4 0

..., gdzie te firmy na 10 ha przy ul Kaszubskiej kierunek Wołcza Wielka (sprzedaliście ziemię pod zakład), gdzie ta myjnia na ul.Kujawskiej, kto zablokował budowę marketu przy ul.Chrobrego i tak można wymieniać panowie wymienieni wyżej nie wstyd wam? Miastko też mogło się rozwijać ale był układ 09:45, 06.11.2019


MiśMiś

3 0

wstyd mylić przychód z obrotem...;-( 07:38, 06.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

leoleo

2 0

Dajcie spokój,nasz mały skansen się rozwija.Jeszcze z 10 lat i sami emeryci i 500+. 10:59, 06.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RAMBORAMBO

1 0

Moją osobę interesuje Miastko a nie Bytów.Pozdrawiam. 05:41, 14.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA