Zamknij
REKLAMA

Legenda powraca! Magam Trophy 2020 w Miastku!

01:12, 27.10.2019 | M.W.
REKLAMA
Skomentuj

Po kilku latach przerwy, w maju 2020 roku, w Miastku zorganizowano zostanie legendarny już rajd terenowy Magam Trophy. Będzie to memoriał zmarłego w 2018 roku Wojtka Gołębiowskiego, pomysłodawcy tego motoryzacyjnego przedsięwzięcia, w najlepszych czasach jednego z najważniejszych rajdów w Europie. Odbywał się w gminie Miastko, bo tu Gołębiowski mieszkał. W gminie Miastko był zakochany.

Pierwsza edycja rajdu przeprawowego Magam Trophy odbyła się w roku 2001. Od tego czasu przez 12 kolejnych lat rajd zyskał sobie opinię jednego z najtrudniejszych w Europie. Piękne tereny gminy Miastko, widowiskowe próby i perfekcyjna organizacja przyciągały ogromną rzeszę kibiców, ogólnopolskie media i najlepsze załogi z całej Europy.

Rajd Magam Trophy Memoriał Wojtka Gołębiowskiego odbędzie się od 7 do 9 maja 2020 roku. Wyznaczone trasy na długo zapadną w pamięć załóg i kibiców. Nie zabraknie głębokich bagien, zdradliwych piasków i stromych trawersów. Rywalizacja trwać będzie trzy dni, które dogłębnie sprawdzą umiejętności zawodników i wytrzymałość ich pojazdów.

Magam Trophy to rajd o charakterze sportowym. Szerokie umożliwiające wyprzedzanie próby oraz odwrócona kolejność startów gwarantują emocje niespotykane na innych imprezach.

Na jednej trasie rywalizują ze sobą załogi w dwóch klasach:

ADVENTURE i EXTREME.

Rajd podzielony jest na etapy, podczas których zawodnicy napotkają wymagające PRÓBY MT (prowadzące między taśmami, w całości obserwowane przez sędziów odcinki o ekstremalnym charakterze). Podczas rajdu prowadzone są oddzielne klasyfikacje dla obydwu klas. Kolejność końcowa załóg wynika z sumy czasów i kar otrzymanych na prologu i poszczególnych etapach.

[ZT]2586[/ZT]

Harmonogram rajdu

Czwartek

- Prolog w Miastku

- Etap 1 (etap nocny)

 

Piątek

- ETAP 2

- ETAP 3

 

Sobota

- ETAP 4

- ETAP 5

- Uroczystość zakończenia rajdu - bankiet.

 

Ilość załóg jest ograniczona do 60.

Więcej szczegółów wkrótce.

 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

DE LORIENDE LORIEN

0 0

THIS IS THE WAY 18:52, 08.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© miastko24.pl | Prawa zastrzeżone