Zamknij

Dostali ZA DARMO dwie działki w Bobięcinie

16:13, 13.06.2024 Aktualizacja: 18:54, 13.06.2024
Skomentuj Marek Girtler od kilku lat walczył o przejęcie działek przy przystanku autobusowym Marek Girtler od kilku lat walczył o przejęcie działek przy przystanku autobusowym

Na życzenie mieszkańców wsi Bobięcino gmina przejmuje działkę należącą dotychczas do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Teren ten ma być przeznaczony na lepsze rozwiązania komunikacyjne wokół przystanku autobusowego.

- Obie nieruchomości są w sąsiedztwie przystanku autobusowego. Funkcjonuje tam tzw. zawrotka, jest również przepompownia ścieków. KOWR wyraził zgodę na przekazanie tej działki - mówi Daniel Radziszewski, wiceburmistrz Miastka.

Sołtys Bobięcina Marek Girtler jest zadowolony, bo finalizowana jest transakcja, na którą wieś czekała od lat. Po przejęciu działki teren ma być utwardzony, aby dzieci w drodze na autobus nie musiały brodzić w błocie.

- Większość terenu przy przystanku należy do gminy, ale są dwie małe działki wciąż należące do KOWR-u. Już kilka lat temu wnioskowaliśmy o ich przejęcie - wyjaśnia Girtler.

Działki znajdują się naprzeciwko miejscowego gospodarstwa rolnego.

 

 

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

(MW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%