Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
11:57, 22.11.2022
Burmistrz Bobolic ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze. Tym razem poszukiwany jest podinspektor ds. infrastruktury i ochrony środowiska. Poza podstawowymi wymogami, takimi jak niekaralność czy nieposzlakowana opinia, wymagane jest wykształcenie wyższe lub średnie z co najmniej 3-letnim stażem pracy.
3
23:19, 04.11.2022
Po 18 latach pracy prawdopodobnie ostatni raz wystąpiła na forum Rady Miejskiej Bobolic. Odwołana kilka miesięcy temu Grażyna Wiater, przemówiła do ludzi na sesji Rady Miejskiej. Wystąpienie jest szeroko komentowane. 
16:07, 02.11.2022
W miniony piątek boboliccy strażacy przywitali swój nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. W akcji brały udział także zaprzyjaźnione jednostki z powiatu koszalińskiego oraz mieszkańcy gminy. Nowy pojazd kosztował strażaków aż 910 tysięcy złotych. Inicjatywa zyskała jednak szerokie wsparcie finansowe. 
15:48, 07.10.2022
Burmistrz Bobolic ogłosił dwa konkursy na wolne stanowiska urzędnicze. Poszukiwany jest podinspektor ds. oświaty oraz podinspektor ds. infrastruktury komunalnej i ochrony środowiska. W obu przypadkach kandydat musi legitymować się wyższym wykształceniem lub średnim popartym 3-letnim doświadczeniem zawodowym.
09:14, 05.10.2022
Tylko do jutra mieszkańcy Bobolic mogą oddawać głosy na projekty zgłoszone w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zwycięskie projekty, po jednym z kategorii Miasto i Wieś, przejdą do realizacji w roku 2023. Każdy z projektów zostanie dofinansowany kwotą do 70 tys. zł.
REKLAMA
7
23:15, 27.09.2022
Oddali swoje pola Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pod budowę drogi ekspresowej nr 11. Myśleli, że interes z państwem, to "złoty interes", wszak obiecywano im wypłacenie 5 proc. więcej, niż wynikało to z wyceny gruntów. Dostali tylko 70 proc. należności. Mija rok i nic się niestety nie dzieje. Ziemie w gminie Bobolice, przeznaczone pod budowę drogi ekspresowej, nadal są własnością rolników, chociaż zarysowała się na nich już nowa droga, są wiadukty i jeździ ciężki sprzęt, więc upraw nie można tam kontynuować. Na domiar złego, do niektórych rolników dotarła z kontrolą Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zagrożono im karami, ponieważ nie posiali zboża na całym swoim areale. Kontrolerów z ARiMR nie interesuje, że pola zostały zabudowane drogą ekspresową. Dopóki nie ma aktu notarialnego, taki grunt to własność rolnika i powinno na nim rosnąć zboże, kukurydza czy też ziemniaki. 
15:28, 22.07.2022
Burmistrz Bobolic ogłosił nabór na dwa stanowiska urzędnicze - podinspektora ds. gospodarki przestrzennej i podinspektora ds. inwestycji drogowych. Podstawowe wymagania wobec kandydatów są takie same dla obu stanowisk. Osoby zainteresowane muszą legitymować się wyższym lub średnim wykształceniem, posiadać pełnie praw publicznych oraz mogą być niekarne. W przypadku osób ze średnim wykształceniem, wymagany jest dodatkowo 3-letni staż pracy. 
4
12:00, 12.07.2022
Głośna sprawa mobbingu w żłobku w Bobolicach ma jeszcze jeden bulwersujący wątek. Podczas posiedzenia komisji Rady Miejskiej w tej sprawie, dyrektor żłobka Estera Dadan powiedziała bez ogródek, że popełniła błąd… zatrudniając matki z dziećmi.
15:36, 04.07.2022
Jedno zdjęcie i krótki opis, a awantura niesamowita. Opublikowana przez nas 2 tygodnie temu fotografia, przedstawiająca kota przywiązanego na łańcuchu na jednej z posesji w Bobolicach, wywołała ogromne poruszenie. Od razu zareagowali obrońcy praw zwierząt, którzy ruszyli w kierunku wskazanej posesji. Autor zdjęcia początkowo podejrzewał, że kota pewnie na łańcuchu już nie ma. Przewidywał, że był tylko chwilowo uwiązany i akurat wtedy udało mu się zrobić zdjęcie. Pomylił się. Okazało się, że kot uwiązany był przez dłuższy czas, co potwierdziła zajmująca się zwierzętami wolontariuszka, Iwona Malinowska z Bobolic.
1
09:46, 11.06.2022
Mieszkańcy Kurowa (gm. Bobolice) są zbulwersowani. Czują się oszukani przez spółkę PKS Koszalin. Uczniowie szkoły średniej nie mogą dojechać na zajęcia i chociaż firma PKS Koszalin sprzedała im bilety miesięczne, kilka dni później wygasiła bezpośrednie połączenie z Kurowa w kierunku Koszalina. Ludzie próbowali interweniować, ale na razie efektu nie ma. Pojawiły się nawet sugestie, żeby złożyć doniesienie do prokuratury. 
REKLAMA
2
23:49, 16.05.2022
Nie wiadomo czy zależy to od burmistrza, od radnych czy też od innych rynkowych czynników, ale jedno jest pewne - mieszkańców dziwi różnica w cenach za odprowadzanie odpadów pomiędzy położonymi całkiem niedaleko siebie gminami. Nasz Czytelnik zauważa, że gmina Przechlewo właśnie ogłosiła, że utrzymana przez kolejne 3 lata zostanie stawka 22 zł za osobę, za odpady posegregowane. W Bobolicach to 38 zł. Co ważne, Przechlewo to gmina wiejska z mniejszą ilością mieszkańców, więc teoretycznie koszta na jej obszarze powinny być większe w przeliczeniu na 1 osobę. Jest odwrotnie, więc ludzie zastanawiają się w jaki sposób wójt gminy Przechlewo poradził sobie z tym problemem? Postanowiliśmy to sprawdzić. 
23:04, 08.05.2022
Spółka GZK Bobolice była dotychczas prowadzona niedoskonale. Tak twierdzi nowy prezes, Waldemar Lada, który wystąpił podczas marcowej sesji Rady Miejskiej, prezentując swoje ustalenia i plany. 
1
09:15, 23.04.2022
Mieszkańcy od miesięcy czekają na budowę marketu Dino w Bobolicach. Sprawa się przedłuża, więc powoli tracą cierpliwość. Władze zapewniają, że inwestycja w końcu zostanie zrealizowana.
13:38, 18.04.2022
Ochotnicza Straż Pożarna w Poroście została wyposażona w nową łódź ratowniczą, która ułatwi prowadzenie działań strażaków na wodzie. Zakup ten był możliwy dzięki projektowi jednostki nagrodzonemu w dobrosąsiedzkim programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.
14:46, 25.03.2022
Monika Żemojtel - Dyrektor Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Bobolicach - otrzymała wyróżnienie w konkursie Zachodniopomorski Bibliotekarz Roku 2021. Oficjalnie wręczenie nagrody nastąpi 6 maja 2022 roku podczas Inauguracji Zachodniopomorskiego Tygodnia Bibliotek w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.
REKLAMA
REKLAMA