Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
15:28, 22.07.2022
Burmistrz Bobolic ogłosił nabór na dwa stanowiska urzędnicze - podinspektora ds. gospodarki przestrzennej i podinspektora ds. inwestycji drogowych. Podstawowe wymagania wobec kandydatów są takie same dla obu stanowisk. Osoby zainteresowane muszą legitymować się wyższym lub średnim wykształceniem, posiadać pełnie praw publicznych oraz mogą być niekarne. W przypadku osób ze średnim wykształceniem, wymagany jest dodatkowo 3-letni staż pracy. 
4
12:00, 12.07.2022
Głośna sprawa mobbingu w żłobku w Bobolicach ma jeszcze jeden bulwersujący wątek. Podczas posiedzenia komisji Rady Miejskiej w tej sprawie, dyrektor żłobka Estera Dadan powiedziała bez ogródek, że popełniła błąd… zatrudniając matki z dziećmi.
15:36, 04.07.2022
Jedno zdjęcie i krótki opis, a awantura niesamowita. Opublikowana przez nas 2 tygodnie temu fotografia, przedstawiająca kota przywiązanego na łańcuchu na jednej z posesji w Bobolicach, wywołała ogromne poruszenie. Od razu zareagowali obrońcy praw zwierząt, którzy ruszyli w kierunku wskazanej posesji. Autor zdjęcia początkowo podejrzewał, że kota pewnie na łańcuchu już nie ma. Przewidywał, że był tylko chwilowo uwiązany i akurat wtedy udało mu się zrobić zdjęcie. Pomylił się. Okazało się, że kot uwiązany był przez dłuższy czas, co potwierdziła zajmująca się zwierzętami wolontariuszka, Iwona Malinowska z Bobolic.
1
09:46, 11.06.2022
Mieszkańcy Kurowa (gm. Bobolice) są zbulwersowani. Czują się oszukani przez spółkę PKS Koszalin. Uczniowie szkoły średniej nie mogą dojechać na zajęcia i chociaż firma PKS Koszalin sprzedała im bilety miesięczne, kilka dni później wygasiła bezpośrednie połączenie z Kurowa w kierunku Koszalina. Ludzie próbowali interweniować, ale na razie efektu nie ma. Pojawiły się nawet sugestie, żeby złożyć doniesienie do prokuratury. 
2
23:49, 16.05.2022
Nie wiadomo czy zależy to od burmistrza, od radnych czy też od innych rynkowych czynników, ale jedno jest pewne - mieszkańców dziwi różnica w cenach za odprowadzanie odpadów pomiędzy położonymi całkiem niedaleko siebie gminami. Nasz Czytelnik zauważa, że gmina Przechlewo właśnie ogłosiła, że utrzymana przez kolejne 3 lata zostanie stawka 22 zł za osobę, za odpady posegregowane. W Bobolicach to 38 zł. Co ważne, Przechlewo to gmina wiejska z mniejszą ilością mieszkańców, więc teoretycznie koszta na jej obszarze powinny być większe w przeliczeniu na 1 osobę. Jest odwrotnie, więc ludzie zastanawiają się w jaki sposób wójt gminy Przechlewo poradził sobie z tym problemem? Postanowiliśmy to sprawdzić. 
REKLAMA
23:04, 08.05.2022
Spółka GZK Bobolice była dotychczas prowadzona niedoskonale. Tak twierdzi nowy prezes, Waldemar Lada, który wystąpił podczas marcowej sesji Rady Miejskiej, prezentując swoje ustalenia i plany. 
09:15, 23.04.2022
Mieszkańcy od miesięcy czekają na budowę marketu Dino w Bobolicach. Sprawa się przedłuża, więc powoli tracą cierpliwość. Władze zapewniają, że inwestycja w końcu zostanie zrealizowana.
13:38, 18.04.2022
Ochotnicza Straż Pożarna w Poroście została wyposażona w nową łódź ratowniczą, która ułatwi prowadzenie działań strażaków na wodzie. Zakup ten był możliwy dzięki projektowi jednostki nagrodzonemu w dobrosąsiedzkim programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.
14:46, 25.03.2022
Monika Żemojtel - Dyrektor Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Bobolicach - otrzymała wyróżnienie w konkursie Zachodniopomorski Bibliotekarz Roku 2021. Oficjalnie wręczenie nagrody nastąpi 6 maja 2022 roku podczas Inauguracji Zachodniopomorskiego Tygodnia Bibliotek w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.
11:37, 20.03.2022
Stało się zgodnie z naszymi przewidywaniami. Były komendant Straży Miejskiej w Białym Borze, Waldemar Lada, został nowym prezesem spółki GZK Bobolice. Zastąpił odwołanego przed świętami Bożego Narodzenia Zdzisława Czarneckiego. Lada zapewnia, że jest gotowy do boju. Niektórzy radni już teraz dobrze go oceniają, o czym w krótkim wywiadzie mówi radny Zbigniew Oleksiak. 
REKLAMA
4
14:24, 10.03.2022
Szkoła Podstawowa w Dargini włączyła się do akcji „Różowa Skrzyneczka”. Jest to akcja walcząca z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. W różowej skrzyneczce Uczennice znajdą darmowe podpaski i wkładki.
15:06, 09.03.2022
Burmistrz Bobolic - Mieczysław Brzoza - ogłosił nabór na trzy wolne stanowiska podinspektorskie w Urzędzie Miejskim w Bobolicach. Poszukiwany jest podinspektora ds. gospodarki przestrzennej, podinspektor ds. komunalnych i ochrony środowiska oraz podinspektor ds. ewidencji i promocji gospodarczej. Osoby, które pomyślnie przejdą rekrutacje zostaną zatrudnione na podstawie umowy o pracę na cały etat.
11:40, 21.02.2022
Bierze dziecko na ręce i maszeruje, z trudem stawiając kroki na drodze, która przypomina tor do wyścigów typu off road. Krystian Pawlik z osady Więcemierz (gm. Bobolice) oraz wszyscy pozostali mieszkańcy, korzystający z drogi gminnej na odcinku Gozd - Górawino, mają dość fatalnego stanu nawierzchni. Po opadach deszczu albo po roztopach jest tam tragedia. Samochodem nie da się przejechać, a gmina Bobolice nie reaguje. Nie zareagował też podobno Gminny Zakład Komunalny, który obiecywał remont, ale na obietnicach się skończyło. Ludzie mówią, że sytuacja jest bardzo niebezpieczna, bo w tamtym rejonie mieszka dużo starszych osób, które mogą potrzebować przyjazdu karetki. Nie ma szans, aby ambulans dojechał. Problem z pewnością mieliby również strażacy. 
4
23:40, 11.01.2022
Odcięty od świata jesienią mieszkaniec Chlebowa (m. Bobolice), Jerzy Prokopowicz, w końcu doczeka się dogodnego dojazdu. Gmina znalazła dodatkowe pieniądze i we współpracy z budującą drogę ekspresową S11 firmą Kobylarnia droga gruntowa do posesji Prokopowicza zostanie przebudowana. 
20
23:00, 06.01.2022
Mieszkańcy Bobolic zainteresowali się losem samotnego mężczyzny, który mieszka w budynku gospodarczym przy placu Chrobrego 1 w Bobolicach. Jego los szczególnie poruszył ich przed Świętami Bożego Narodzenia. Przyznają, że mężczyzna spożywa alkohol, ale nie jest awanturnikiem i nikomu nie zagraża. Spotkał go ciężki los po wyjściu z zakładu karnego. Zdaniem zgłaszających sprawę, gmina powinna zainteresować się jego problemem. 
REKLAMA
REKLAMA