Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
4
20:03, 30.10.2022
Blady strach padł na mieszkańców wsi Ostrówek (gm. Koczała). Położone na uboczu, przy drodze powiatowej posesje, zaczął regularnie odwiedzać przynajmniej jeden wilk. Zwierzę jest bardzo pewne siebie. W biały dzień wchodzi na podwórka. Zdarzyło się nawet wyjadanie pożywienia, pozostawionego dla psów i kotów. Ludzie są przerażeni. Boją się wypuszczać dzieci na podwórko, obawiając się ataku wilka. W związku z tym pojawił się postulat, aby władze centralne zatwierdziły zgodę na redukcyjny odstrzał tych zwierząt. 
15:48, 20.09.2022
W Koczale trwa rekrutacja na Kierownika Referatu Rozwoju i Środowiska. Pierwszy etap jest już za nami. Swoje kandydatury mogły składać osoby, które posiadają wyższe wykształcenie z zakresu zarządzania lub administracji oraz absolwenci wyższych szkół technicznych. Ważny był także staż pracy. Czym będzie zajmować się nowy kierownik?
2
17:56, 13.09.2022
Zawodowo zajmuje się transportem. Gotowanie to jego hobby, ale być może również przyszłość zawodowa. Daniel Władimirow, mieszkaniec wsi Pietrzykowo (gm. Koczała), dostał się do programu Masterchef. Przez kilka tygodni będzie można śledzić jego poczynania w tym kulinarnym show. 
09:14, 19.06.2022
Pomost nad jeziorem Dymno w Koczale jest w fatalnym stanie. Sprawa ta została poruszona podczas sesji Rady Gminy Koczała. Wójt Grzegorz Pietrzak, obiecał, że pomost zostanie naprawiony.
11:56, 13.06.2022
Za nami przedterminowe wybory na wójta gminy Koczała. Do walki o władze stanęło czterech kandydatów, jednak to Grzegorz Pietrzak - pełniący obecnie funkcję komisarza gminy został wybrany w pierwszej turze na stanowisko wójta! Wiadomo już kiedy złoży on ślubowanie na nową funkcję!
REKLAMA
4
23:10, 30.05.2022
Przez 15 lat chodził w mundurze. Ostatnio pomaga mieszkańcom gminy Przechlewo jako dzielnicowy, a teraz Maciej Szostak chce zostać wójtem gminy Koczała. 39-latek oficjalnie zgłosił swoją kandydaturę i założył komitet pod nazwą “Zjednoczeni dla zmiany”. Jednocześnie też złożył doniesienia na dwóch swoich kontrkandydatów. Sprawę rozpatruje Prokuratura Rejonowa w Miastku. 
4
11:35, 31.03.2022
Dziś w siedzibie Urzędu Gminy Koczała odbywa się wprowadzenia Grzegorza Pietrzaka na funkcję komisarza gminy. Będzie on pełnił funkcję Wójta Gminy Koczała do czasu wyboru nowego wójta. Przypomnijmy, że dotychczasowy wójt Koczały - śp. Jerzy Bajowski - zmarł 17 marca w rodzinnym domu. Miał 66 lat, odszedł po kilkumiesięcznej walce z chorobą. 
1
11:57, 17.03.2022
Dziś w nocy zmarł Jerzy Bajowski, wójt gminy Koczała. W ostatnich miesiącach zmagał się z chorobą. Niestety, nie udało mu się jej pokonać.
16:54, 20.02.2022
Franciszek Degis, przedsiębiorca z Miastka, kupił dawną piekarnię GS Koczała w centrum miejscowości. W obiekcie powstaną mieszkania. 
1
10:53, 23.01.2022
Miarka się przebrała, więc nawet już radny “wychodzi na barykady”. Mieszkaniec miejscowości Działek, Jan Dymitrów, radny Rady Gminy Koczała, postanowił przerwać milczenie, aby głośno powiedzieć, że ma już dość podejścia lokalnych władz do tematu modernizacji drogi powiatowej do Załęża. Ludzie starają się o to od lat, a na razie udało się zrobić tylko fragment tej trasy do miejscowości Działek. Dalej, na odcinku przez las, jest po opadach deszczu prawdziwa tragedia. Droga jest powiatowa, więc to przede wszystkim zadanie dla starosty, a ten podobno się nie spisuje. Ludzie twierdzą, że jak do niego pojechali, to ich po prostu zlekceważył, zajmując się innymi rzeczami i nie zwracając uwagi na siedzących naprzeciwko mieszkańców. 
REKLAMA
17:17, 20.01.2022
Już 30 stycznia na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Koczale odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie: zabawy, występy, licytacje i wiele innych atrakcji. Jakie jeszcze niespodzianki przygotowali organizatorzy?
5
18:06, 09.01.2022
Ich dom wygląda jakby zaraz miał się rozpaść, a jeszcze gorzej jest w środku. Rodzina Felskich z Pietrzykowa musi radzić sobie bez dostępu do bieżącej wody. Nigdy jej nie mieli, nie licząc istniejącej kiedyś studni, która uległa zniszczeniu. Od kilkudziesięciu lat muszą prosić o wodę, jeżdżąc do rodziny i znajomych. Teraz ich los uległ pogorszeniu, ponieważ kilka miesięcy temu Jan Felski doznał udaru. Woda jest jeszcze bardziej potrzebna, chociażby dla higieny, ale gmina Koczała przez lata wodociągu nie podłączyła i najprawdopodobniej szybko się to nie zmieni. 
8
14:31, 27.12.2021
Wójt Koczały Jerzy Bajowski swoją wypłatę postanowił po części przeznaczyć na pożyteczny cel. Pojechał do elektromarketu i kupił 55-calowy telewizor, który podarował strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koczale. To jeden z prezentów, które otrzymali ostatnio druhowie. 
4
10:09, 02.12.2021
Najwidoczniej tzw. szorstka przyjaźń zapanowała pomiędzy przewodniczącym Rady Powiatu Tadeuszem Lisowskim, a wójtem Jerzym Bajowskim. Szef Rady Powiatu coraz ostrzej krytykuje miejscowego włodarza. Obaj są mieszkańcami Koczały. 2 tygodnie temu Tadeusz Lisowski przypomniał wójtowi, że nie wziął on udziału w projekcie modernizacji dróg powiatowych na terenie gm. Koczała, a teraz wraca z tematem ulicy Sportowej. 
16:14, 07.11.2021
To już jest koniec. Nie ma już nic. Jesteśmy wolni. Możemy iść - te słowa z piosenki Elektrycznych Gitar może zaśpiewać Jerzy Bublewicz, wieloletni prezes Gminnej Spółdzielni “Samopomoc Chłopska” z Koczały. Aktualnie został on wyznaczony na likwidatora sieci GS Koczała. Sieć sklepów i piekarnia istniały od 1946 roku, ale przegrały rywalizację na wolnym rynku. Decyzję o likwidacji sklepów i piekarni podjęto, gdy pojawiła się informacja o budowie marketu Biedronka w Koczale. Wkrótce powstać ma również sklep Dino. Prezes Jerzy Bublewicz zapobiegawczo zdecydował, że trzeba zakończyć działalność i odejść “z podniesioną głową”, nie czekając na ogłoszenie spodziewanej upadłości. Teraz wyznaczono go jako likwidatora majątku GS Koczała. 
REKLAMA
REKLAMA