Wiadomości z regionu

Zamknij
W Polanowie zaczęły krążyć bardzo mocne pogłoski. Miała być grupa terrorystów, wynajęte mieszkanie, służby i rzekomy plan zamachu podczas Dni Polanowa. Brzmiało jak scenariusz filmu sensacyjnego, ale rzeczywistość okazała się inna. Prokuratura potwierdza, że na jednej z posesji zabezpieczono substancje mogące służyć do produkcji prochu. Jednocześnie jasno ucina najbardziej alarmujące wersje: nie było żadnej grupy terrorystycznej ani potwierdzonego planu zamachu.
Groźny pożar wybuchł w czwartek, 8 stycznia, około godziny 22:10 w sklepie sieci Biedronka przy ul. Wolności w Polanów. Do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koszalinie wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie obiektu handlowego. Ze względu na brak szczegółowych informacji i możliwą dużą skalę zagrożenia w pierwszym rzucie zadysponowano dziewięć zastępów straży pożarnej.
Sprawa, która wstrząsnęła Koszalinem i odbiła się szerokim echem w mediach, coraz mocniej rezonuje także w Polanowie. Chodzi o aferę z udziałem młodych policjantów podejrzewanych o gnębienie osób w kryzysie bezdomności. Dla lokalnej społeczności szczególnie wrażliwy jest fakt, że co najmniej jeden z funkcjonariuszy objętych śledztwem pochodzi z Polanowa, a jedna z policjantek – występująca w sprawie jako świadek – jest czynną druhną Ochotniczej Straży Pożarnej w Polanowie.
Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Miejskim w Polanowie zapowiada się wyjątkowo - oprócz świątecznych stoisk, warsztatów i rodzinnych atrakcji, miasto odwiedzą również MotoMikołaje, czyli motocykliści w mikołajowych strojach na specjalnie udekorowanych maszynach. To właśnie ich barwny przejazd będzie jednym z najbardziej widowiskowych punktów wydarzenia.
Regularne płacenie czynszu to za mało. Helena Wilamowska z miejscowości Cetuń w gminie Polanów od 42 lat nie może doczekać się remontu komunalnego mieszkania. Cierpliwość kobiety powoli się kończy. Domaga się od gminy natychmiastowych działań, bo komunalny budynek dosłownie zaczyna się rozpadać.
Samotny ojciec wychowujący niepełnosprawną córkę czuje się oszukany przez zakład optyczny z Człuchowa. 65-letni Andrzej Kowalczyk twierdzi, że optycy chcieli zarobić podwójnie na okularach refundowanych przez NFZ. Przyznali się dopiero wówczas, gdy Kowalczyk zaczął drążyć sprawę i zgłosił do Funduszu sprzedaż specjalistycznych okularów w cenie bez refundacji, a następnie pobranie przez zakład pełnej kwoty zwrotu z Narodowego Funduszu Zdrowia. Optycy, odbijając piłeczkę twierdzą, że to Kowalczyk wprowadził ich w błąd. Czytelników też.
Obiecywali, że wydając 3 mln zł zapewnią ludziom większe bezpieczeństwo. Skończyło się na kompromitacji Starostwa Powiatowego w Koszalinie. Ludzie grzęzną samochodami w glinie. W jednym przypadku kierująca utopiła swój prawie nowy samochód. Mało brakowało, a zginęłaby na zmodernizowanej powiatówce w miejscowości Głusza koło Żydowa (gm. Polanów). Tymczasem dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Koszalinie twierdzi, że kierowcy są… idiotami, bo… pobocze nie jest do jeżdżenia.
Niebawem rusza wielka inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich. W Polanowie zostanie rozebrany i zbudowany zupełnie nowy most na drodze wojewódzkiej nr 206. W czasie budowy ruch będzie odbywać się wahadłowo.
Wyrokiem sądu zakończyła się sprawa opiekunki zatrudnionej w autobusie dowożącym dzieci na terenie gminy Polanów. Kilka miesięcy temu mieszkaniec Gołogóry sygnalizował, że kobieta podobno nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Chodziło o to, że wysiada wcześniej, aby szybciej dotrzeć do swojego domu, a dzieci muszą jeździć na dalszych odcinkach trasy bez opieki. Opiekunki próbował bronić zarządzający oświatą Dariusz Kalinowski, radny powiatowy. Jak się teraz okazało, zgłaszający sprawę miał rację. Wyrokiem sądu kobieta została ukarana. 
W środę (22 listopada) w wieku 64 lat zmarła Aleksandra Ostrowska, która przez 14 lat pełniła funkcję Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Polanowie. Tę smutną wiadomość przekazali pracownicy Urzędu Gminy. 
W ostatnich tygodniach aż dwie pary z gminy Polanów zostały uhonorowane Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przez Prezydenta RP. Odznaczenia w imieniu głowy państwa wręczyli Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski oraz Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Mariola Domańska. 
Gdyby nie bohaterska postawa pracownicy przedszkola w Polanowie, mogłoby dojść do tragedii. 2 października, podczas prowadzenia prac budowlanych na dachu placówki, doszło do wypadku. Na dzieci wychodzące z przedszkola spadła blacha - element poszycia dachowego.
Brakowało około 30 minut, aby ta rozmowa nie mogła się już nigdy odbyć. Tyle czasu dzieliło Zbigniewa Furmaniaka ze wsi Domachowo (gm. Polanów) od ostatecznego pożegnania się z życiem. Zalany moczem, brudny leżał na podłodze przy łóżku szpitalnym w środku nocy. Nikt się nim nie zainteresował. Dopiero około godz. 6:00 nad ranem zobaczyła go pielęgniarka. Utrata przytomności to skutek kolejnego udaru. Furmaniak i jego żona mają ogromne pretensje do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie i do pogotowia ratunkowego. Wcześniejsze symptomy zostały zignorowane. Teraz już wiedzą, że był to kolejny udar. W poprzednich sytuacjach wypisywano go do domu, jak gdyby nigdy nic. Teraz dosłownie był “o krok” od śmierci.
W ubiegłym tygodniu burmistrz Polanowa - Grzegorz Lipski - podpisał umowę na przebudowę pięciu placów zabaw na terenie gminy. Realizacja zadania jest możliwa dzięki środkom unijnym, które Gmina Polanów pozyskała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. 
W czwartek (22 czerwca) w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Polanowie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla uczniów, którzy nie tylko osiągają sukcesy w nauce, ale również wyróżniają się społecznie.W tym roku wyróżnienie otrzymali laureaci lub finaliści konkursów przedmiotowych, posiadający wysoką średnią ocen oraz zachowujący wzorową postawę. 

OSTATNIE KOMENTARZE

Gmina odsłania pierwsze karty DNI MIASTKA

Dla wiadomości wszystkim. Te niszowe zespoły zostały zaproszone aby jak najwięcej finansów zostało dla lokalnych "wokalistów" Kasa pójdzie na promocję nowej płyty lokalnego muzyka -polityka. Może coś skapnie dla organizatorów i promocji która jest tak koszmarnie denna że dziecko kończące podstawówkę zrobiło by w najprostszym programie lepszy plakat promocyjny. Liczyłam na to, że włodarze pójdę po rozum do głowy i kiedy tak strasznie hejtowali występ np Bonsona ( czołowego artystę Hip-Hopowego) to wyskoczą z artystą który zaskoczony nas ,mieszkańców tak dużej gminy. Rozczarowana jestem, chodz nie powinnam bo to już jest przewidywalne. Dno,żenada i policzek dla mieszkańców. Bojkotujecie te wiejską potupaje a Ja tymczasem z moją rodziną jadę na Dni Bytowa.

Marlena

13:19, 2026-05-12

Gmina odsłania pierwsze karty DNI MIASTKA

Nic dodać , nic ująć będzie impreza dla + . Ale jak widać jacy organizatorzy to i tacy wykonawcy.

... z miastka

11:48, 2026-05-12

Mandat radnego Zagai ZAGROŻONY. W tle chodnik

Chciałbym zwrócić uwagę, iż tak się działo i dziej ponieważ urzędnicy odpowiedzialni za nadzór nad gruntami i majątkiem Gminy nie wykonują poprawnie swoich zadań nadzorczych. Prowadzi to do takich sytuacji, iż działki samorządowe są bezkarnie zawłaszczane i dotyczy to w tej gminie bardzo wielu nieruchomości, również takich o milionowej wartości. Niestety osoby odpowiedzialne za taki san rzeczy są nadal "promowane" i nagradzane.

Gość

15:27, 2026-05-11

Mandat radnego Zagai ZAGROŻONY. W tle chodnik

Oj pokrętne tłumaczenie. Zajął pas drogi to musi go opuścić i tyle. Daszek trzeba rozebrać. Nie twoje to nie ruszaj. Były radny, pan kurator już przestawił płot a taki był mądry i mocny... wylot z Miastka na szczecinek... Nawet krzaki usunął. Powinien dostać karę za użytkowanie nie swojego gruntu. Takich przypadków jest wiele. Kto następny może Pan radny hejza, który kosze , pojemniki na odpady ustawił w pasie drogowym tuż przy krawędzi jezdni. Czy wspólnota płaci za korzystanie z pasa drogowego?

Gość

06:30, 2026-05-11