Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
3
22:42, 02.08.2022
Takiej sławy nie oczekiwał. Dariusz Waszczur ze wsi Biała w gminie Biały Bór w internecie został okrzyknięty pedofilem. Dał się złapać w pułapkę, zastawioną przez tzw. łowców pedofili, którzy przyjechali pod jego dom i nagrali rozmowę w formie transmisji na żywo. Waszczur podobno chciał umówić się z nieletnią dziewczynką. Mieszkańcy Białej już zaczęli go piętnować, na czele z sołtys Apolonią Małgorzewicz, a tymczasem oskarżony szybko został wypuszczony na wolność i zapewnia teraz, że tzw. łowcy pedofilii przygotowali mocno naciąganą prowokację. Waszczur rzekomo korespondował z osobą, która na Facebooku miała profil osoby dorosłej. Z jego opowieści wynika, że dane zostały zmienione, czego miał nie zauważyć. Broni go również córka, której dzieci dziadek Waszczur bawił. Jej zdaniem oskarżanie ojca o pedofilię jest co najmniej niedorzeczne. 
17:19, 01.08.2022
Uderzenie pioruna było przyczyną pożaru w gospodarstwie rodziny Karniewicz ze wsi Biała. Teraz poszkodowani są w potrzebie. O pomoc prosi m.in. brat właściciela tej nieruchomości, radny gminy Biały Bór, Paweł Karniewicz. 
13:52, 06.05.2022
Za nami Obchody Święta Konstytucji w Białym Borze. W ramach tego wyjątkowo wydarzenia została odprawiona msza za naszą Ojczyznę, pokój na Ukrainie i Polaków wspierających uchodźców. Uroczystość miała miejsce w parafii NMP Królowej Polski.
15:51, 28.04.2022
Z krajobrazu Białego Boru zniknął radziecki pomnik Armii Czerwonej. Został zburzony z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej. Przed laty widniała na nim czerwona gwiazda - symbol wojsk radzieckich. Do dziś był tam napis „Cześć Bohaterom Armii Radzieckiej”.
1
16:38, 22.04.2022
Biała Krynica to mała miejscowość w Ukrainie, leżąca w obwodzie rówieńskim, z którą Gmina Biały Bór dwa lata temu podpisała list intencyjny o podjęciu współpracy i partnerstwa. Teraz ten wymiar jeszcze nie powstałego współdziałania, któremu najpierw pandemia, a teraz wojna nie dały większych szans nabrały specjalnego wymiaru i brzmienia.
REKLAMA
22:46, 05.04.2022
Mieszkańcy wsi Przybrda w końcu wzięli pieniądze, które im się należały od spółki Biały Bór Farma Wiatrowa. To koniec trwającego przez kilka miesięcy sporu. Przypomnijmy, że spółka zobowiązała się do przekazania na rzecz kilku sołectw po 500 tys. zł dla każdego sołectwa. Były to pieniądze wynegocjowane przez burmistrza Pawła Mikołajewskiego przed rozpoczęciem realizacji inwestycji. Miały być rekompensatą za ewentualne uciążliwości powodowane przez wiatraki.
1
18:41, 21.03.2022
Burmistrz Białego Boru ogłosił nabór na stanowisko stażysty - pracownika biurowego. Nabór potrwa do 15 kwietnia i udział w nim mogą wziąć osoby legitymujące się wyższym wykształceniem, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczecinku. 
5
10:00, 19.03.2022
Bezprecedensowe zdarzenie we wsi Brzeźnica, w gminie Biały Bór. To najprawdopodobniej wilki zaatakowały pasącego się na pastwisku konia. Zwierzę nie przeżyło starcia z drapieżnikami. 
1
16:16, 18.03.2022
Wojna w Ukrainie trwa już od kilku tygodni. W ostatnim czasie do Polski przyjechało wiele osób, uciekających przed dramatem dziejącym się za naszą wschodnią granicą - głównie są to kobiety i dzieci. Polacy - w tym także mieszkańcy naszego regionu - starali się im pomóc w tym trudnym czasie. Dziś ukraińskie kobiety próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości.
13:35, 23.02.2022
Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Białym Borze odbyło się uroczyste spotkanie w związku ze Złotymi Godami małżeństwa Zofii i Mariana Flaszyńskich. Parze obchodzącej jubileusz pięćdziesiątej rocznicy ślubu przyznane zostały medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie". W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył je Burmistrz Białego Boru - Paweł Stanisław Mikołajewski.
REKLAMA
17:59, 26.01.2022
W minioną sobotę pracownicy Urzędu Miejskiego, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Białoborskiego Centrum Kultury w Białym Borze wzięli udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy i obsługi defibrylatora. Wszystko dzięki uzyskaniu grantu w dobrosąsiedzkim programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.
14:28, 20.12.2021
Białoborski samorząd rusza z nową, prorodzinną akcją. Od 1 stycznia 2022 roku każdy nowo urodzony mieszkaniec Białego Boru otrzyma specjalną wyprawkę, w skład której wejdzie list gratulacyjny, body z długim rękawem, pieluszki bawełniane z obwolutą, torbę bawełnianą oraz karty sensoryczne.
3
16:34, 16.12.2021
Władze Białego Boru postanowiły pomóc Szpitalowi Miejskiemu w Miastku. Radni zatwierdzili przekazanie pieniędzy z budżetu samorządu. 
13:56, 09.12.2021
W tym roku po raz pierwszy uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 7 w Białym Borze wzięli udział w zbiórce charytatywnej dla Szlachetnej Paczki. Prezenty już zapakowane czekają na wybraną rodzinę. Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Podsumowanie akcji już w najbliższy weekend.
2
21:12, 28.11.2021
Maks - niepozorny, mały pies, którego nikt raczej nie przestraszyłby się, gdyby spotkał go luzem w parku czy w lesie, stał się główną przyczyną konfliktu pomiędzy sąsiadami w Białym Borze. W sprawę zaangażowana została policja, która podobno zabrania psu szczekać i grozi mu mandatem. Właścicielka czworonoga, Cecylia Powarzyńska uważa, że mundurowi zmówili się z sąsiadami, aby jej dopiec.
REKLAMA
REKLAMA