Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
16:01, 16.11.2022
Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Białym Borze odbędzie się w dniach 3 grudnia 2021 r. w godz. 13:00-16:00. Organizatorem wydarzenia jest Białoborskie Centrum Kultury i Rekreacji. Obecnie trwa nabór wystawców zainteresowanych udziałem w tegorocznym jarmarku. 
1
15:12, 23.10.2022
Zapowiada się wybuch skandalu z udziałem radnej gminy Biały Bór Grażyny Lechowicz. Znana jest od dawna jako jedyna opozycjonistka, która konsekwentnie krytykuje rządy burmistrza Pawła Mikołajewskiego. Nieoczekiwanie radna Lechowicz wystąpiła do białoborskich władz z prośbą o przysługę. Jej wartość to - bagatela - kilka milionów złotych. Nie jest to wprawdzie propozycja korupcyjna, ale budzi duże kontrowersje.
3
23:48, 19.10.2022
Początkowo wszystko pięknie wyglądało, miliony złotych płynące strumieniem do gmin, ale teraz widać również ciemne strony programów takich jak Polski Ład. Przekonuje się o tym gmina Biały Bór, która miliony złotych z Polskiego Ładu może na razie nazywać jedynie wirtualnymi funduszami. Z powodu sytuacji rynkowej ceny rosną, a wykonawców można ze świeczką szukać. Jeśli ktoś się znajdzie, oferuje kosmiczne wręcz ceny. Według burmistrza chętnych byłoby więcej i ceny byłyby niższe gdyby rząd w inny sposób rozdysponował fundusze. Problem polega na tym, że pierwsza transza pieniędzy wypłacana jest dopiero po roku, więc wykonawca musi kredytować inwestycję. Przy rosnących cenach materiałów budowlanych nikt nie chce podejmować takiego ryzyka, więc jeśli nawet wykonawca zgłasza się do przetargu dorzuca sobie od razu 40-50 proc. więcej, w ramach ryzyka.
27
10:26, 18.10.2022
Mundurowi rozbili szajkę złodziei kradnących naczepy do ciągników siodłowych. Razem z towarem ukryli je na terenie lotnisku w pobliskiej Pieniężnicy (gm. Rzeczenica). Zatrzymani to mieszkańcy naszego regionu. Wartość skradzionego mienia - ponad 1 mln zł.
4
08:51, 02.10.2022
Na Szpital Miejski w Miastku zawsze można liczyć. Takiego zdania jest była sołtys wsi Kaliska w gminie Biały Bór. Opublikowała specjalny list z podziękowaniami. Jej zdaniem miastecki szpital to dobro dla całego regionu. Tym bardziej placówce potrzebna jest pomoc w obecnej sytuacji, gdy zadłużenie oszacowano na około 20 mln zł.
REKLAMA
1
09:03, 24.08.2022
Będzie to pierwszy od 35 lat nowo wybudowany wielorodzinny budynek mieszkaniowy w Białym Borze. Jeśli uda się w najbliższych miesiącach „dopiąć” wszystkie formalności, wówczas realizacja tego przedsięwzięcia rozpocznie się w pierwszej połowie przyszłego roku. Na realizację tej inwestycji gmina Biały Bór w ostatnim czasie otrzymała 712 tys. złotych wsparcia. Łącznie samorząd posiada ponad 4 mln złotych zgromadzonych środków na budowę nowego obiektu.
3
22:42, 02.08.2022
Takiej sławy nie oczekiwał. Dariusz Waszczur ze wsi Biała w gminie Biały Bór w internecie został okrzyknięty pedofilem. Dał się złapać w pułapkę, zastawioną przez tzw. łowców pedofili, którzy przyjechali pod jego dom i nagrali rozmowę w formie transmisji na żywo. Waszczur podobno chciał umówić się z nieletnią dziewczynką. Mieszkańcy Białej już zaczęli go piętnować, na czele z sołtys Apolonią Małgorzewicz, a tymczasem oskarżony szybko został wypuszczony na wolność i zapewnia teraz, że tzw. łowcy pedofilii przygotowali mocno naciąganą prowokację. Waszczur rzekomo korespondował z osobą, która na Facebooku miała profil osoby dorosłej. Z jego opowieści wynika, że dane zostały zmienione, czego miał nie zauważyć. Broni go również córka, której dzieci dziadek Waszczur bawił. Jej zdaniem oskarżanie ojca o pedofilię jest co najmniej niedorzeczne. 
17:19, 01.08.2022
Uderzenie pioruna było przyczyną pożaru w gospodarstwie rodziny Karniewicz ze wsi Biała. Teraz poszkodowani są w potrzebie. O pomoc prosi m.in. brat właściciela tej nieruchomości, radny gminy Biały Bór, Paweł Karniewicz. 
13:52, 06.05.2022
Za nami Obchody Święta Konstytucji w Białym Borze. W ramach tego wyjątkowo wydarzenia została odprawiona msza za naszą Ojczyznę, pokój na Ukrainie i Polaków wspierających uchodźców. Uroczystość miała miejsce w parafii NMP Królowej Polski.
15:51, 28.04.2022
Z krajobrazu Białego Boru zniknął radziecki pomnik Armii Czerwonej. Został zburzony z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej. Przed laty widniała na nim czerwona gwiazda - symbol wojsk radzieckich. Do dziś był tam napis „Cześć Bohaterom Armii Radzieckiej”.
REKLAMA
1
16:38, 22.04.2022
Biała Krynica to mała miejscowość w Ukrainie, leżąca w obwodzie rówieńskim, z którą Gmina Biały Bór dwa lata temu podpisała list intencyjny o podjęciu współpracy i partnerstwa. Teraz ten wymiar jeszcze nie powstałego współdziałania, któremu najpierw pandemia, a teraz wojna nie dały większych szans nabrały specjalnego wymiaru i brzmienia.
22:46, 05.04.2022
Mieszkańcy wsi Przybrda w końcu wzięli pieniądze, które im się należały od spółki Biały Bór Farma Wiatrowa. To koniec trwającego przez kilka miesięcy sporu. Przypomnijmy, że spółka zobowiązała się do przekazania na rzecz kilku sołectw po 500 tys. zł dla każdego sołectwa. Były to pieniądze wynegocjowane przez burmistrza Pawła Mikołajewskiego przed rozpoczęciem realizacji inwestycji. Miały być rekompensatą za ewentualne uciążliwości powodowane przez wiatraki.
1
18:41, 21.03.2022
Burmistrz Białego Boru ogłosił nabór na stanowisko stażysty - pracownika biurowego. Nabór potrwa do 15 kwietnia i udział w nim mogą wziąć osoby legitymujące się wyższym wykształceniem, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczecinku. 
5
10:00, 19.03.2022
Bezprecedensowe zdarzenie we wsi Brzeźnica, w gminie Biały Bór. To najprawdopodobniej wilki zaatakowały pasącego się na pastwisku konia. Zwierzę nie przeżyło starcia z drapieżnikami. 
1
16:16, 18.03.2022
Wojna w Ukrainie trwa już od kilku tygodni. W ostatnim czasie do Polski przyjechało wiele osób, uciekających przed dramatem dziejącym się za naszą wschodnią granicą - głównie są to kobiety i dzieci. Polacy - w tym także mieszkańcy naszego regionu - starali się im pomóc w tym trudnym czasie. Dziś ukraińskie kobiety próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości.
REKLAMA
REKLAMA