Zamknij
REKLAMA

Czytelnik ALARMUJE. Brzydkie zapachy z firmy Maced?

09.44, 05.05.2022 M.W. Aktualizacja: 09.46, 05.05.2022
Skomentuj Mieszkaniec Polanowa twierdzi, że wokół firmy Maced unoszą się nieprzyjemne zapachy
REKLAMA

Największy zakład pracy w Polanowie, firma Maced, podobno emituje brzydkie zapachy, które dokuczają mieszkańcom. Tak twierdzi nasz Czytelnik, ale dyrekcja zakładu zaprzecza. 

- Moim zdaniem ochrona środowiska powinna zainteresować się tą firmą. Nie można nawet wywietrzyć mieszkania, bo smród jest niesamowity - twierdzi mieszkaniec Polanowa. 

Firma Maced produkuje psie przysmaki. Gdy pojechaliśmy tam zrobić zdjęcia, faktycznie można było poczuć nieprzyjemny zapach. Jak daleko on sięga? Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski zapewnia, że on osobiście niczego nie czuje. 

- Nic nie poczułem, jeśli chodzi o brzydkie zapachy. Wiem, że firma Maced kilka lat temu sporo zainwestowała, jeśli chodzi o wyeliminowanie brzydkich zapachów - mówi burmistrz Lipski.

[ZT]7529[/ZT]

Dyrektor zakładu gwarantuje z kolei, iż zapach jest całkowicie normalny. 

- W branży przetwórstwa rybnego są dużo gorsze zapachy, a w naszym przypadku uważam, że woń jest całkowicie akceptowalna - mówi Paweł Witczak, dyrektor firmy Maced w Polanowie. - Pracuję tu 6 lat i mogę powiedzieć, że w firmie Maced i wokół firmy Maced pachnie bardzo ładnie i przyjemnie. 

Jego zdaniem, jeśli taką opinię ma 1 osoba, to należy to zestawić z opiniami wszystkich pozostałych mieszkańców Polanowa. Mówi on, że to niewielki odsetek. Ponadto, dyrektor Witczak zauważa, że jeszcze 4 lata temu zapachy były gorsze, ale firma odeszła od suszenia niektórych produktów.

Dodatkowo podkreślił, że w polskim prawie nie ma czegoś takiego, jak norma brzydkich zapachów. Jego zdaniem to kwestia subiektywna, bo - jak mówi - dla kogoś nieprzyjemny może być zapach mleka, dla drugiego jajek, a dla trzeciego skoszonej trawy. 

ARTYKUŁ ARCHIWALNY - AKTUALNE INFORMACJE w papierowej Gazecie Miasteckiej

Możesz też kupić e-wydanie. KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(M.W.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

AntekAntek

0 0

To se kup lepsze perfumy bedziesz 13:35, 15.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%