Zamknij
REKLAMA

TRAGEDIA pogorzelców z Białej. Trwa zbiórka pieniędzy. Brat-radny PROSI o pomoc

17.19, 01.08.2022 M.W. Aktualizacja: 17.22, 01.08.2022
Skomentuj Pożar w gospodarstwie rodziny Karniewicz wybuchł 1 lipca, po uderzeniu pioruna
REKLAMA

Uderzenie pioruna było przyczyną pożaru w gospodarstwie rodziny Karniewicz ze wsi Biała. Teraz poszkodowani są w potrzebie. O pomoc prosi m.in. brat właściciela tej nieruchomości, radny gminy Biały Bór, Paweł Karniewicz. 

- Potrzebna jest pomoc dla mojego brata. Wszystko jest potrzebne. Narzędzia do użytku codziennego spłonęły. Paszę dla zwierząt będziemy teraz ciężko szykować. Zaraz żniwa, a nie ma nawet zwykłego młotka czy też śrubokręta. Liczy się każda złotówka - apeluje Paweł Karniewicz, który w internecie uruchomił zbiórkę dla pogorzelców. 

Jako cel wyznaczył 50 tys. zł, a już kilka dni temu na koncie widniało ponad 13 tys. zł. 

Pożar wybuchł 1 lipca, w momencie, gdy przez nasz region przeszły wichury z burzami. Po uderzeniu pioruna, zapalił się budynek gospodarczy, w którym był magazyn na zboże i obora. Zwierzęta udało się wyprowadzić, ale nie mają co jeść. Spłonęły też maszyny i innego rodzaju sprzęty. Poszkodowanych można wspierać nie tylko finansowo, ale i materialnie, przekazując niezbędne do pracy w gospodarstwie narzędzia. 

- Mój brat ma gospodarstwo o powierzchni prawie 100 ha i ponad 20 sztuk bydła. Niebawem zaczynają się żniwa, a on stracił wszystkie niezbędne sprzęty - tłumaczy Karniewicz. 

Przyznaje on, że budynek objęty był ubezpieczeniem, ale podobno o niskiej wartości i nie uwzględniono w nim wyposażenia, więc ewentualna wypłata odszkodowania nie pokryje wszystkich, poniesionych strat. 

Jak zaznacza radny Karniewicz, przy akcji ratunkowej pojawił się problem, ponieważ w hydrancie nie było wody. Podobno nie pierwszy raz. Jako radny zapewnia on, że będzie w tej sprawie interwencja. Problem podobno jest od dawna. 

[ZT]7133[/ZT]

ARTYKUŁ ARCHIWALNY - AKTUALNE INFORMACJE w papierowej Gazecie Miasteckiej

Możesz też kupić e-wydanie. KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(M.W.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%