Zamknij
REKLAMA

Pomost w Koczale nad jeziorem Dymno w opłakanym stanie

09.14, 19.06.2022 M.W. Aktualizacja: 09.18, 19.06.2022
Skomentuj Pomost nad jeziorem Dymno w Koczale jest w katastrofalnym stanie
REKLAMA

Pomost nad jeziorem Dymno w Koczale jest w fatalnym stanie. Sprawa ta została poruszona podczas sesji Rady Gminy Koczała. Wójt Grzegorz Pietrzak, obiecał, że pomost zostanie naprawiony.

- Zniszczone są nie tylko deski, ale i belki, podtrzymujące konstrukcję, a oparcia są luźne i niebezpieczne - alarmuje radny Mariusz Patejuk. 

Zaznacza on, że pomost nad jeziorem Dymno to wizytówka gminy Koczała, której to jezioro jest “perełką”. Patejuk uważa, że powinien on być jak najszybciej naprawiony. 

Jeszcze dalej idzie radny Jerzy Walczyński, który uważa, że należy rozpocząć społeczną zbiórkę, otwierając konta w celu zebrania funduszy na budowę zupełnie nowego pomostu. Jego zdaniem odzew społeczny byłby bardzo duży, bo mieszkańcom zależy, aby pomost był niezmiennie wizytówką gminy Koczała. 

- Jeżdżę do Miastka i widzę jaki tam jest piękny pomost. U nas też można taką inwestycję zrealizować - twierdzi radny Walczyński. 

Osobna kwestia jest taka, że - jego zdaniem - należałoby zbadać czy wszyscy, zgodnie z przepisami, zostawiają dostęp do jeziora Dymno o szerokości 10 m. od linii brzegowej.

[ZT]7855[/ZT]

ARTYKUŁ ARCHIWALNY - AKTUALNE INFORMACJE w papierowej Gazecie Miasteckiej

Możesz też kupić e-wydanie. KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(M.W.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%