Zamknij
REKLAMA

Remont kanalizacji w Poborowie zakończony

14:31, 11.01.2022 | P.K.
Skomentuj Gmina Trzebielino
REKLAMA

Zakończyła się budowa sieci kanalizacji sanitarnej z tłocznią ścieków i przyłączami kanalizacji sanitarnej w miejscowości Poborowo. Całkowity koszt prac wyniósł 1,85 mln zł. Zakres robót obejmował wykonanie m.in. 1,2 km sieci kanalizacji tłocznej oraz 1,2 km sieci kanalizacji grawitacyjnej

Na realizację zadania Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku udzielił Gminie Trzebielino pożyczki w kwocie 1,5 mln złotych. Pożyczka podlega jednak umorzeniu w wysokości do 50%.

- W celu uzyskania umorzenia musimy spełnić jako gmina warunki określone w Programie Priorytetowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pn. „Ogólnopolski Program gospodarki wodno-ściekowej poza granicami aglomeracji ujętych w Krajowym Programie Oczyszczania Ścieków Komunalnych”. Jest to standardowa procedura - mówią urzędnicy.

Do zbiorczego systemu kanalizacji, dzięki inwestycji, udało się przyłączyć 35 działek. Z ulepszonego oczyszczania ścieków skorzysta blisko 180 mieszkańców sołectwa.

KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%