Zamknij
REKLAMA

WOJNA PALIKOWA w Poroście. Emeryt słupami blokuje drogę [WIDEO]

10:23, 23.06.2021 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

To już nie jest sąsiedzki konflikt - to prawdziwa WOJNA. Grupa mieszkańców wsi Porost (gm. Bobolice) jest bezsilna wobec działań 73-letniego emeryta. Mężczyzna notorycznie wkopuje wielkie, drewniane słupy po obu stronach drogi, którą ludzie kupili ok. 10 lat temu od gminy na własność. Emeryt nie przyjmuje tego do wiadomości i słupami blokuje przejazd samochodów ciężarowych, np. szambiarek i straży pożarnej. Policja nie może sobie z nim poradzić. 

Gdy kilkanaście dni temu nie mogła przejechać straż pożarna mieszkańcy postanowili wykopać słupy zwężające drogę (postawione na ich terenie, co potwierdził geodeta). We wtorek 22 czerwca wyrwali je i zadowoleni wezwali wóz asenizacyjny, bo z powodu blokady drogi szamba były przepełnione. Szambiarka dziś przyjechała, ale zanim odjechała, emeryt wrócił i znowu zaczął słupy wkopywać. Interwencja policji nie pomogła. Mundurowi chcieli mu wręczyć mandat z art. 90 KW za tamowanie drogi, ale krewki emeryt mandatu nie przyjął. Radiowóz odjechał, słupy zostały, a beczkowóz z nieczystościami utknął między słupami. Mieszkańcy są bezsilni i proszą o pomoc.

- Jeśli nawet dziś wieczorem słupy wykopiemy, on wróci i znowu je zakopie. Nie chodzi o to, żeby się z nim bawić w kotka i myszkę. Liczymy na skuteczną pomoc służb - mówią mieszkańcy. - Ten emeryt jest pewny siebie, bo wie, że służby są bezsilne. Mało tego. Uważam, że policjanci się go boją. Jak raz zawracali radiowozem obok jego posesji i zerwali trawę, kazał im wracać i poprawić trawnik. Posłusznie wrócili i uklepali trawę. Taką mamy policję! Wstyd!

Sprawa jest wielowątkowa. Obszerny reportaż opublikujemy w Gazecie Miasteckiej od 30.06. 

Portal

miastko24.pl

Napisał o tym

pierwszy

 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

KononKonon

1 2

"Jak raz zawracali radiowozem obok jego posesji i zerwali trawę, kazał im wracać i poprawić trawnik. Posłusznie wrócili i uklepali trawę. Taką mamy policję! Wstyd!" A co mieli niby zrobić? 11:47, 24.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec PorostuMieszkaniec Porostu

5 0

Jak można bez sprawdzenia publikować takie bzdury, będące relają jednej strony konfliktu. Ludzie podający się za mieszkańców Porostu, wcale nimi nie są.To właśnie oni uniemożliwiają poruszanie się innym po tej drodze (ustawili szlaban) którą po cwaniaczku kupili od gminy. 16:34, 28.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obserwatorobserwator

0 0

wielki problem.. pociac na male kawalki to emeryt bedzie musial nowe wycinac. Troche mu to zajmie (a moze przy okazji zlamie prawo przy nielegalnej wycince).
Ciekawy jest też watek poruszony przez "mieszkanca porostu". Moze Pan redaktor przedstawie tez racje drugiej strony konfliktu? 08:13, 29.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec PorostuMieszkaniec Porostu

3 0

O charakterach i mentalności ludzi podających się za mieszkańców Porostu świadczy reakcja na zachowanie policji po zniszczeniu trawnika. Uważają naprawienie szkody za czyn haniebny, a sami jeżdżąc i zaśmiecając pole rolnika nie poczuwają się winy. Czy zatem dziwna jest reakcja właściciela dewastowanych gruntów?
18:09, 29.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%