Zamknij
REKLAMA

120 tys. zł za drogę do posesji Jerzego Prokopowicza z Chlebowa. Największy wkład dała firma Kobylarnia

23:40, 11.01.2022 | M.W.
Skomentuj Jerzy Prokopowicz z Chlebowa prawdopodobnie w końcu doczeka się porządnej drogi dojazdowej
REKLAMA

Odcięty od świata jesienią mieszkaniec Chlebowa (m. Bobolice), Jerzy Prokopowicz, w końcu doczeka się dogodnego dojazdu. Gmina znalazła dodatkowe pieniądze i we współpracy z budującą drogę ekspresową S11 firmą Kobylarnia droga gruntowa do posesji Prokopowicza zostanie przebudowana. 

To bardzo dobre wieści dla rolnika, mieszkającego w oddalonym od zwartej zabudowy gospodarstwie. Pisaliśmy o tym już kilkakrotnie. Gospodarz ten alarmował, że jesienią nowa, wytyczona przez gminę droga zamieniła się w tor do jazdy offroadowej. Były takie dni, w których nie mógł ruszyć się ze swojej posesji, aby kupić podstawowe produkty żywnościowe. Przez kilka tygodni z jego posesji nie odbierano śmieci wyłącznie z uwagi właśnie na stan drogi. Teraz ma się to zmienić. 

- Droga zostanie zrobiona. Koszt to 120 tys. zł - zapewnia Krzysztof Dziadul, sekretarz Urzędu Miejskiego w Bobolicach. 

Jak mówi, gmina dogadała się z firmą Kobylarnia. Samorząd zapewni materiał w postaci kruszywa łamanego, a firma Kobylarnia ma zrealizować naprawę drogi. Wykonany zostanie cały odcinek od miejsca, w którym powstaje węzeł na trasie S11, aż do posesji Jerzego Prokopowicza. 

- Nie będzie to droga z płyt betonowych, tylko z kruszywa łamanego, które po zagęszczeniu, w przypadku dojazdu domowników tej jednej posesji powinno przetrwać kilkadziesiąt lat bez większych napraw. Wprawdzie to jest tylko jeden mieszkaniec, ale ma prawo mieszkać w godnych warunkach - podkreśla sekretarz Urzędu Miejskiego w Bobolicach. - Pieniądze na remont drogi pochodzą ze środków, które dostaliśmy już częściowo za wywłaszczenie z działek pod kątem drogi ekspresowej S11. Łącznie to suma około 1 mln zł. 

Kiedy droga zostanie zrobiona? Sekretarz Dziadul twierdzi, że wtedy, gdy będzie to możliwe, kiedy pogoda na to pozwoli. Na pewno jak najszybciej. 

Jerzy Prokopowicz jest oczywiście zadowolony z takiego obrotu sprawy. Czeka na wykonanie remontu drogi. Jednocześnie zauważa, że według jego wiedzy największy wkład daje firma Kobylarnia

- Kierownik z tej firmy był już u mnie, aby przeprowadzić wywiad. Z moich informacji wynika, że gmina dała tylko 25 tys. zł, a resztę od siebie firma Kobylarnia. Oczywiście jak zwykle lubią sobie przypisywać zasługi - komentuje Prokopowicz. - To jest podobna sytuacja jak wtedy, gdy robili drogę na Łozice. Lasy Państwowe dały 180 tys. zł, a gmina 9 tys. zł. Burmistrz Mieczysława Brzoza chwaliła się, że to ona drogę wyremontowała. Leśnicy zdenerwowali się i postawili przy tej drodze tablicę, z której jasno wynika kto i w jakim stopniu się do remontu dołożył. Tak to już niestety u nas jest, że nasza władza lubi sobie zasługi przypisywać i ordery wieszać. 

Niezależnie od tego oczywiście ma nadzieję, że droga zostanie zrobiona. Przypomina, że wcześniej miał inny, dogodny dojazd, ale gmina go sprzedała, wyznaczając nową trasę. Nie poszedł za tym jej remont. 

ARTYKUŁ ARCHIWALNY - AKTUALNE INFORMACJE w papierowej Gazecie Miasteckiej

Możesz też kupić e-wydanie. KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

GośćGość

2 0

Nie sposób nie zgodzić się z Panem Prokopowiczem - w naszej gminie tak właśnie jest - kto inny robi i finansuje, a "chwałę" przypisuje sobie władza samorządowa. W planie budżetu gminy (dostępnym na profilu @Gmina Bobolice) widać koszt drogi 25000, a nie ma tam pozycji z kwotą 120 tyś. Albo czegoś nie widzę.🙂 09:43, 12.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LenaLena

2 0

W innych gminach są robione drogi po 5 km asfaltowe również często do jednej posesji i nikt się tak nie zachwyca jak pan Dziadul. Dokładnie ordery będą sobie przyznawać. Dobrze że zrobią panu drogę, droga do innych mieszkańców tej wioski wcale nie jest o wiele lepsza i o tym też gmina mogła by pomyśleć 10:30, 12.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pegasuspegasus

0 0

I tak już ze 100 czytelników pomyślało, że to chodzi o gminę Miastko. Brawo, świetna manipulacja. 21:24, 14.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RedakcjaRedakcja

0 0

Manipulacja? A myśli Pan, że tu są tylko artykuły o gminie Miastko? Gmina Bobolice jest tak samo ważna. Gazeta Miastecka jest tam bardzo popularna :) 00:06, 15.01.2022


REKLAMA
0%