Zamknij
REKLAMA

Deszcz rządowych dotacji - nowe targowisko w Kępicach, nowy wóz dla OSP Koczała

15:00, 31.03.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Rozstrzygnięty został kolejny nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jest to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. 

Jak pisaliśmy wcześniej, w ramach tego funduszu aż cztery miliony złotych trafi do Szpitala Miejskiego w Miastku na budowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Teraz wiemy, że grant udało się pozyskać również inny okolicznym gminom.

[ZT]6043[/ZT]

W centrum Kępic, przy ul. Sikorskiego, zbudowane zostanie targowisko z drogą dojazdową prowadzącą od dworca PKP. Obecnie znajduje się tu przewidziany do wyburzenia budynek. W ramach inwestycji powstanie 10 zadaszonych drewnianych stanowisk handlowych, 5 stanowisk z tzw. stołów oraz ok. 10 miejsc do handlu z auta. Plac będzie utwardzony, oświetlony latarniami LED. Na ten cel z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych władzom Kępic udało się pozyskać milion złotych dotacji. 

Zadowolona może być także gmina Koczała, która pozyskała 600 tysięcy złotych dotacji na zakup średniego pojazdu pożarniczego dla OSP Koczała. Jednostka ta należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, więc podejmuje działania nie tylko na terenie gminy, ale również poza nią. Obecnie na wyposażaniu jednostka posiada 2 auta bojowe.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%