Zamknij
REKLAMA

NA BOGATO! W Białym Borze 3 mln zł do podziału dla 6 sołectw!

20:22, 30.01.2020 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

To jest informacja, która odmieni oblicze tej ziemi, białoborskiej ziemi. Spółka Iberolica budująca wielką farmę wiatrową za 200 000 000 euro na terenie gminy Biały Bór, na czas budowy wypłaci dla sześciu sołectw okrągłą sumę 3 000 000 zł! Są to pieniądze, o jakich mieszkańcy sołectw Drzonowo, Stepień, Świerszczewo, Przybrda, Biała i Biskupice pewnie nawet nie marzyli.

[POGODA]1580412114274[/POGODA]

Co ważne, pieniądze te nie są przypisane do nieruchomości i zadań gminy Biały Bór. Zostaną rozdzielone w drodze lokalnych głosowań. Mogą być spożytkowane nawet na prywatne inwestycje, takie jak wymiana dachu na domu jednorodzinnym czy termomodernizacja budynku wielorodzinnego.

Więcej na ten temat oraz wiele innych lokalnych tematów w aktualnej Gazecie Miasteckiej.

 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Dorota RuszkowskaDorota Ruszkowska

2 0

A jakie ograniczenia poniosą mieszkańcy ażeby owe" bogactwo" spłynęło na....właśnie, na kogo? Jakie odszkodowania i czy w ogóle - otrzymają właściciele gruntów strefy (wysokość wiatrakax10) wokół każdego z planowanych wiatraków- z racji tej, że w tej strefie zabronione są wszelkie inwestycje mieszkaniowe? https://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/problem-z-wuzetkami-w-gminach-gdzie-sa-farmy-wiatrowe,134871.html.
Biały Bór dzięki kłusownictwu radarowemu miewał już nawet 7 mln zł/rocznie i co? Rada miejska z zaprzyjaźnionym burmistrzem zamiast wspierać miejscową inicjatywę i poszukiwać nowych inwestorów legła na laurach fotoradowego biznesu, pieniążki roztrwonione na różne unijne nie przynoszące dochodu inwestycyjki typu: krzaczki przed zespołem szkół, kilka metrów schodów od rynku do ośrodka zdrowia itp, na uzbrojenie działek budowlanych które sobie następnie hurtem pokupiło kilka prominentnych osób ich rodziny i znajomi....a potem plan naprawczy i spłacanie długów...jak nie ma w gminie dobrego, miejscowego gospodarza, to takie 3 mln rozpłyną się jak puch...a przed gminą Biały Bór zastopowane budownictwo mieszkaniowe na lat zdaje się 17,do złomowania tej pozornie "złotej" inwestycji? No ale p. burmistrz i będąca na nieustającym dorobku pani sekretarz(dwa wiatraki na wjeździe do Białego Boru od strony Szczecinka?) pod wiatrakami mieszkać nie będą, zwłaszcza pan burmistrz, gdy już sobie porządzi na naszym terenie wraca sobie do spokojnie korzystać z uroków pięknego miasteczka Szczecinka, bo w Białym Borze wciąż brak jest miejscowego mądrego gospodarza:( 23:13, 30.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RAMBORAMBO

1 1

Brawo Biały Bór i można zyskać kasę jak się ma rozum w głowie.Słosinko postąpiło odwrotnie i kasa przepadła.Trzeba wyjaśnić że energia uzyskana z wiatraków jest ekologiczna a praca wiatraków nie zagraża zdrowiu.Pozdrawiam. 00:42, 10.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA