Zamknij
REKLAMA

Zbudują oświetlenie przy ścieżce pieszo-rowerowej

12:40, 26.02.2020 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Największa inwestycja oświetleniowa w tej kadencji zostanie zrealizowana pomiędzy Przybrdą i Drzonowem. Chodzi o zbudowanie oświetlenia wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej łączącej te miejscowości.

- Obiecywałem to w kampanii wyborczej z ówczesnym radnym Przemysławem Kuchenbekerem. Już podpisałem umowę z firmą Energa Oświetlenie i dzięki temu cały chodnik pomiędzy Przybrdą i Drzonowem będzie miał oświetlenie w technologii LED - mówi burmistrz Paweł Mikołajewski.

Dzięki zamontowaniu oświetlenia na chodniku będzie bezpieczniej, nie tylko dla dzieci poruszających się między miejscowościami, ale również dla licznych miejscowych sportowców i spacerowiczów. Wiele osób przemieszcza się tam również do kościoła.

Inwestycja kosztuje 180 000 zł i jest finansowana z budżetu gminy Biały Bór. Przygotowywana już jest dokumentacja techniczna. Lampy zamontowane mają być jesienią. Będzie to oświetlenie identyczne jak wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej łączącej wieś Marcelin ze Szczecinkiem.

Informacja ta bardzo ucieszyła sołtys wsi Przybrda Jolantę Siatkowską. Jej zdaniem to inwestycja, na którą obie miejscowości czekały od lat.

- Teraz bardzo dużo osób u nas spaceruje, chodzi z kijkami i biega, a przecież w ciemności nigdy nie wiadomo, co można na swojej drodze napotkać. Sporo osób chodzi też do kościoła w Drzonowie, a przecież w okolicy grasują wilki. Strach poruszać się w ciemności wiedząc, że w pobliżu przechodzić może wilk - komentuje sołtys Siatkowska.

[ZT]5079[/ZT]

Jednocześnie jej miejscowość przygotowuje się do wzięcia obiecanych 500 000 zł. To pieniądze, które ma ofiarować spółka budująca farmę wiatrową. Dostanie je każde z sześciu sołectw, w tym również Przybrda. Sołtys Siatkowska mieszka w jednym z wielorodzinnych budynków i oznajmiła już, że wszyscy mieszkańcy zamierzają wystąpić o pieniądze na termomodernizację. Według informacji od burmistrza głosowanie na najlepsze projekty będzie polegać na konsultacjach społecznych. Odwiedzać mieszkańców w ich domach będzie ankieter z listą zgłoszonych wcześniej pomysłów. Wstępnie założono, że jedno gospodarstwo domowe to jeden głos. Wygrają projekty z największym poparciem. Spółka budująca 40 wiatraków zobowiązała się, że oprócz przekazania 3 milionów złotych dla 6 sołectw w kolejnych latach, co pięć lat, przekazywana będzie jeszcze kwota 1 500 000 zł. Ona również będzie mogła być spożytkowana nawet przez prywatne gospodarstwa domowe.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY z Gazety Miasteckiej nr 151. Aktualnej informacje w Gazecie z 25.02.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz