Zamknij
REKLAMA

Rozpoczęła się budowa drogi ekspresowej S11

22:56, 14.10.2021 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Rozpoczęła się budowa nowego odcinka drogi ekspresowej S11 od Bobolic w kierunku Koszalina. Nowa trasa ma być gotowa w 2023 roku, a 2 lata później gotowe ma być połączenie Bobolic ze Szczecinkiem. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców regionu. Za kilka lat, aby dojechać na południe Polski, warto będzie podjechać do Bobolic i stamtąd kierować się już dalej drogą ekspresową. 

- Gmina Bobolice jest członkiem Stowarzyszenia "Droga S11". Aktualnie powstaje odcinek Koszalin - Bobolice o długości 47,4 km. Odcinek Bobolice - Szczecinek o długości 24,5 km ma być gotowy w 2025 roku. To brzmi bardzo optymistycznie i dobrze, że jest realizowane zgodnie z planem - mówi Mieczysława Brzoza, burmistrz Bobolic. 

Całkowita wartość zadania to 1,47 mld zł. Docelowo cała ta droga ma połączyć Kołobrzeg i Koszalin przez Poznań ze Śląskiem. 

- Nowa S11 znacząco usprawni dojazd nad Morze Bałtyckie i skomunikowanie Pomorza Środkowego z resztą Polski. W ramach całego fragmentu budowanej S11 powstaną dwa miejsca obsługi podróżnych oraz 7 wiaduktów nad drogą ekspresową, 4 mosty, w tym jeden o długości 200 m nad rzeką Radew, 5 wiaduktów w ciągu drogi ekspresowej oraz 23 przepusty i przejścia dla zwierząt - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. 

W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa, o dwóch pasach ruchu w obu kierunkach. Droga będzie miała zupełnie inny przebieg niż obecna droga krajowa nr 11. Odcinek Koszalin - Zegrze Pomorskie będzie się rozpoczynać od węzła Koszalin Zachód, którego północna część powstała w ramach budowy obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu drogi S6.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PolakPolak

3 0

A Miastko zaorać brawo nasza władz 15:51, 21.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%