Zamknij
REKLAMA

Najlepsi aktorzy wszech czasów. Ranking aktorów i aktorek. Więcej na Pinbook.pl

00:58, 26.08.2020 | materiały partnera

Najlepsi aktorzy i aktorki - ranking

Każdy ma jakiegoś swojego ulubionego aktora lub aktorkę. My także. Dlatego postanowiliśmy, że ułożymy krótki ranking TOP3 najlepszych aktorek i aktorów naszym zdaniem. Oni wyjątkowo podbili nasze serca swoimi kreacjami aktorskimi. Ich filmografie są bardzo ciekawe - grali w skrajnie różnych filmach, które zapisały się na kartach kinematografii. Zobaczcie koniecznie kogo z aktorów bardzo lubimy!

Anthony Hopkins

Sir Philip Anthony Hopkins uchodzi za jednego z najwybitniejszych współczesnych aktorów. Swoją karierę zaczynał w 1960 roku, na deskach teatru. Na wielkim ekranie pojawił się w dramacie krótkometrażowym „Biały autobus”. Z czasem zaczął występować w kolejnych filmach, które dzisiaj są klasykami. Wspominamy zawsze chociażby „Czerwonym smoku” czy „Słabym punkcie”. Nikogo chyba nie zdziwi, że najbardziej lubimy jednak „Milczenie owiec”. Film opowiada o serii morderstw, które dokonywane są przez seryjnego mordercę - psychopatę. Młoda agentka Clarice Starling postanawia nawiązać kontakt z niezwykle inteligentnym, ale niebezpiecznym mordercą Hannibalem Lecterem. Został skazany za kanibalizm i przebywa w więziennym centrum psychiatrycznym. Zauroczony agentką proponuje, że pomoże jej w śledztwie, jeśli ona będzie opowiadała mu o sobie.

Sandra Bullock

Jedna z najpopularniejszych gwiazd Hollywood. Swoje pierwsze kroki w aktorstwie stawiała już w dzieciństwie. Zadebiutowała w 1987 roku w filmie „Hangman”. Największą popularność zdobyła, kiedy pojawiła się u boku Keanu w „Speed: Niebezpieczna prędkość”. Ma na swoim koncie Oscara za film „Wielki Mike: The Blind Side”. I ten film właśnie podobał nam się najbardziej spośród całej filmografii Sandry Bullock. To historia, która opowiada prawdziwą historię Leigh Anne Touhy, w którą wcieliła się właśnie Bullock. Silna kobieta, matka dwojga dzieci, która w życiu kieruje się chrześcijańskimi wartościami. Pewnego dnia razem z mężem poznają bezdomnego nastolatka Michaela, któremu obce jest rodzinne życie. Postanawiają więc, że się nim zaopiekują. Z czasem Michael, otoczony miłością i wsparciem swojej nowej rodziny, wyrasta na prawdziwą, wielką gwiazdę amerykańskiego futbolu.

Jake Gyllenhaal

Jeden z najbardziej charakterystycznych aktorów w Hollywood. Zadebiutował w 1991 roku w komedii „Sułtani westernu”. Ma na swoim koncie zarówno role w thrillerach, dramatach, jak i komediach. Grał w znakomitym „Labiryncie” oraz „Zodiaku”. My bardzo lubiliśmy go w „Donnie Darko”, a polecimy wam przyjemną komedię romantyczną „Miłość i inne używki”. Gyllenhaal wciela się tam w rolę Jamiego - sprzedawcę Viagry. Pewnego dnia poznaje Maggie i od razu zaczyna między nimi iskrzyć. Decydują się na związek zobowiązań, który co i rusz robi się poważniejszy. Wkrótce między nimi wytwarza się coś poważnego i odkrywają, że nie potrafią bez siebie żyć. Ale jak to życie - nie będzie ich oszczędzało.

A wy jakich aktorów dodalibyście jeszcze do tej listy?

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%