Zamknij
REKLAMA

DOBRY UCZYNEK! Mieszkaniec uratował pisklęta sikorki

17:21, 19.05.2020 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

19 maja, czyli w Dniu Dobrych Uczynków, mieszkaniec obszaru Nadleśnictwa Trzebielino uratował 9 piskląt sikorki.

- Nasz bohater, na posesji którego sikorki uwiły gniazdo, zauważył pewnego dnia, jak jeden z rodziców piskląt padł łupem jastrzębia. Zmartwiony, zaczął bacznie obserwować gniazdo i znajdujące się w nim młodziutkie pisklęta. Po paru godzinach obserwacji okazało się, że do głodnych już młodych sikorek nie przylatuje drugi z rodziców. Wtedy nasz bohater zdecydował, że małym sikorkom trzeba pomóc. Karmił je przygotowaną przez siebie karmą za pomocą strzykawki - opowiadają leśnicy z Nadleśnictwa Trzebielino. - Ponieważ wychowanie takiej zgrai to nie lada wyczyn, zgłosił się do nas o pomoc. Od razu zajęliśmy się sprawą i już kolejnego dnia całe ptasie rodzeństwo zostało przewiezione przez Straż Leśną do Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja.

Mali ptasi przyjaciele zdrowo rosną. - Mieszkańcowi naszego Nadleśnictwa, który je uratował, pragniemy pogratulować godnej postawy. To zdecydowanie był dobry uczynek! - chwalą leśnicy.

Więcej na temat ptasiego bohatera w Gazecie Miasteckiej 26 maja. Zapraszamy też do aktualnego wydania nr 161 w sklepach albo poniżej wersja online: 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%