Zamknij

Marcin Jaczewski - NOWY dyrektor szkoły muzycznej

23:49, 04.12.2020 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Wieloletni organista w Kościele Mariackim w Szczecinku i były nauczyciel Szkoły Muzycznej w Szczecinku został nowym dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia imienia Fryderyka Chopina w Miastku. Dla 39-letniego Marcina Jaczewskiego to wielkie wyzwanie, ale jednocześnie również wielka nobilitacja. Zamierza tchnąć nowego ducha w miastecką placówkę.

- Skończyłem szkołę I i II stopnia w Szczecinku, a następnie studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu, później zaś wiele lat pracy przepracowałem jako nauczyciel i dyrygent chóru oraz big bandu w Szczecinku. Ponadto przez cały czas, od 18 lat, jestem organistą w Kościele Mariackim. Teraz bardzo mocno zajmowałem się Szczecineckim Towarzystwem Muzycznym - opowiada Marcin Jaczewski. 

Trzeba zaznaczyć, że Jaczewski nie został wybrany w konkursie, bo ten był unieważniony. Komisja nie wybrała żadnego kandydata. Do Jaczewskiego zgłosił się odchodzący dyrektor miasteckiej Szkoły Muzycznej, Wiesław Orłowski. Poprosił go o przejęcie dowodzenia, przynajmniej na rok czasu, więc Jaczewski pełni obowiązki dyrektora. W międzyczasie konkurs ma być ponownie ogłoszony i rozstrzygnięty. Niewykluczone, że Jaczewski wystartuje w tej rywalizacji.

- Jestem czynnym muzykiem - organistą w kościele i prezesem Towarzystwa Muzycznego w Szczecinku. Nie jestem z daleka. Szczecinek znajduje się blisko Miastka. Będę mógł te obowiązki spokojnie połączyć - zapewnia Marcin Jaczewski. 

[ZT]5388[/ZT]

Jego największe wyzwanie to obecnie doprowadzenie do końca termomodernizacji placówki. Pieniądze na ten cel pozyskał jego poprzednik, Wiesław Orłowski. Z pewnością będzie też współpraca ze szkołą II stopnia w Szczecinku. Ona istnieje od lat, bo dla uczniów z Miastka naturalnym wyborem przy kontynuacji nauki jest szkoła w Szczecinku. Ponadto dwóch nauczycieli pracuje jednocześnie w obu placówkach. Szczecinek to dla każdego ucznia najbliższa droga. 

- Od dawna dyrekcja i nauczyciele ze Szczecinka oraz z Miastka współpracują ze sobą i nadal to będzie funkcjonować. Ja zamierzam zadbać o każdego ucznia i rodzica. Mamy sporo uczniów dojeżdżających i dlatego pracujemy 6 dni w tygodniu, do soboty, aby pogodzić logistycznie wszystkie dojazdy i naukę w szkołach podstawowych. Chcemy harmonogram nauczania zmienić na korzyść ucznia, który dla mnie zawsze jest priorytetem. Chodzi o to, aby uczniowie maksymalnie 3 razy w tygodniu uczestniczyli w zajęciach. Dotychczas były takie sytuacje, że po 5 razy musieli dojeżdżać - opowiada Jaczewski.

Od dwóch lat Jaczewski nie jest już nauczycielem Szkoły Muzycznej w Szczecinku. Zajął się pracą w Towarzystwie Muzycznym i w kościele. Dlatego znalazł wolny czas, aby móc pełnić funkcję dyrektora szkoły.

Jako muzyk w szkole I stopnia skończył klasę skrzypiec, w placówce II stopnia ukończył klasę klarnetu, a w Akademii Muzycznej kierunek dyrygentura chóralna i edukacja muzyczna. Ma nadzieję, że dzięki jego wykształceniu dojdzie do powołania profesjonalnego chóru, złożonego z uczniów miasteckiej Szkoły Muzycznej. Zamierza też współpracować ze środowiskiem miasteckim - z władzami i ośrodkami kultury. 

- Mieszkańcy Miastka na pewno będą zadowoleni - obiecuje Jaczewski. 

WIĘCEJ INFORMACJI LOKALNYCH W PAPIEROWEJ GAZECIE MIASTECKIEJ

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA