Zamknij
REKLAMA

Biały Bór wspiera Białą Krynicę. Burmistrz OSOBIŚCIE ZAWIÓZŁ dary na granicę!

16.38, 22.04.2022 P.K. Aktualizacja: 16.43, 22.04.2022
Skomentuj
REKLAMA

Biała Krynica to mała miejscowość w Ukrainie, leżąca w obwodzie rówieńskim, z którą Gmina Biały Bór dwa lata temu podpisała list intencyjny o podjęciu współpracy i partnerstwa. Teraz ten wymiar jeszcze nie powstałego współdziałania, któremu najpierw pandemia, a teraz wojna nie dały większych szans nabrały specjalnego wymiaru.

W środę cztery busy wypełnione darami osobiście zawieźli m.in. starosta Krzysztof Lis, Burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski, Dyrektor Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior - ZPO w Szczecinku Radosław Wąs oraz wiceprezes Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego Remigiusz Grochowski.

- Wszystkie dary zakupione zostały ze środków pochodzących ze zbiórki prowadzonej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Pojezierze Razem oraz Stowarzyszenie Gmina z Pomysłem z Białego Boru - informują samorządowcy.

Kierowcy wyruszali w kierunku granicy ukraińskiej w swoim czasie wolnym. Tylko do końca marca do Białej Krynicy trafiło blisko 1000 uchodźców z innych części Ukrainy objętych bezpośrednio działaniami wojennymi. Dziś ta liczba jest zapewne jeszcze wyższa.

KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(P.K.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MBMB

0 0

A co z pomnikiem okupantów który dumnie stoi przy drodze w Białym Borze? 08:56, 25.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%