Zamknij
REKLAMA

Pod Białym Borem powstaje największa w Polsce pustelnia

11:35, 08.08.2019 | IS
REKLAMA
Skomentuj

Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia Bożego wybuduje pustelnię w Kołtkach pod Białym Borem. We wtorek biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak poświęcił teren pod pustelnię, a w fundamentach kaplicy zostały zamurowane kamienie z Skrzatusza i z wyspy Patmos. 

Z pustelni będą mogli skorzystać wszyscy - kapłani, zakonnicy i świeccy.

- Miejsce to na wzór wielkich pustelni francuskich będzie przestrzenią, gdzie każdy człowiek będzie mógł odzyskiwać siły przy Jezusie. Odbywać się to będzie w otoczeniu niezwykłej przyrody, daleko od ludzi, mieszkając pod jednym dachem z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. To tereny bardzo dzikie i przepiękne, myślę wręcz, że najpiękniejsze w diecezji - opisuje ks. Radosław Siwiński, prezes stowarzyszenia i pomysłodawca budowy pustelni.

[ZT]4691[/ZT]

Teren, na którym powstanie pustelnia, ma 11 ha i docelowo ma stanąć tu około 10 jednoosobowych domków drewnianych. Dodatkowo zostanie wybudowany dom główny, w którym będzie się mieścił nowicjat Braci Miłosiernego Pana. Teren został zakupiony przez anonimową rodzinę.

- Dziękujemy Sercu Jezusa za ten niezwykły dar i dziękujemy pewnej rodzinie, która zakupiła ten teren dla Stowarzyszenia.

Są już też darczyńcy, którzy chcą pokryć część kosztów budowy domków. Będzie to największa pustelnia w Polsce.

[ALERT]1565256726272[/ALERT]

 

REKLAMA
(IS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© miastko24.pl | Prawa zastrzeżone