Zamknij
REKLAMA

Trzebielino z dofinansowaniem na budowę progu wodnego piętrzącego wody na rzece Kunica

10:00, 17.02.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Trzebielino otrzymała dofinansowanie  na realizację operacji pt. Rekultywacja jeziora Trzebielińskiego poprzez budowę progu wodnego piętrzącego wody na rzece Kunica. W ramach operacji w istniejącym korycie rzeki planuje się wykonanie ścianki szczelnej z krawędziaków dębowych łączonych na pióro i wpust z oczepem z krawędziaków dębowych. Ponadto planuje się umocnienie dna rzeki materacami gabionowymi i narzutem kamiennym.

Dojście do urządzenia wodnego od istniejącego chodnika zapewnione będzie schodami skarpowymi  wykonanymi z płytek betonowych. Na progu wodnym od strony górnej wody zostanie osadzona geodezyjnie łata wodowskazowa z oznaczonym kolorem czerwonym poziomem 83,17 m.n.p.m., a przy dojściu do progu zostanie zamontowana lampa solarna.

Całkowita wartość zadania wynosi 86 604,82 złotych. Zarząd Województwa Pomorskiego przyznał Gminie Trzebielino na ten cel pomoc finansową w wysokości niemal 60 tysięcy złotych. Większość z tych środków pochodzi ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%