Zamknij
REKLAMA

Stosowanie olejów w gastronomii nie jest nowością

12.25, 24.08.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12.25, 24.08.2022

Stosowanie olejów w gastronomii to duża część branży. W Wielkiej Brytanii oleje stanowią ponad połowę wszystkich odpadów spożywczych. Rząd zaczął wprowadzać systemy recyklingu tych olejów, a także współpracuje z dostawcami, aby zmniejszyć ilość, która trafia na wysypiska.

Rola recyklingu staje się coraz ważniejsza, ponieważ pomaga zmniejszyć ilość odpadów, które trafiają na wysypiska, a także pomaga chronić ekologię.

W firmie TRAFIN OIL od 2009 roku, razem z Tobą chronimy środowisko. Obecnie jesteśmy najszybciej rozwijającą się firmą w swojej branży na rynku polskim. Przeczytaj więcej o nas.

Branża gastronomiczna jest jednym z najbardziej znaczących udziałowców w produkcji oleju odpadowego w Europie, odpowiadając za około 10% całkowitej produkcji oleju.

Unia Europejska ustanowiła system zbierania i recyklingu zużytego oleju spożywczego z restauracji i firm cateringowych. Zebrane oleje są następnie wykorzystywane do produkcji nowych olejów, które są wykorzystywane w produkcji żywności.

Podaż olejów gastronomicznych jest ograniczona, a wysiłki związane z recyklingiem nie wystarczają do zaspokojenia popytu. Dlatego powinniśmy skupić się na znalezieniu sposobów na zmniejszenie zużycia oleju w gastronomii.

Rola recyklingu: Rolą recyklingu w gastronomii jest zmniejszenie ilości zużytego oleju z pierwszego tłoczenia, a także pomoc w ratowaniu planety.

Stosowanie olejów w gastronomii nie jest nowością, ale sposób ich wykorzystania i recyklingu znacznie się zmienił w ciągu ostatnich kilku lat.

W przeszłości oleje były używane głównie jako oleje spożywcze. Ale teraz są również używane do wyrobu produktów piekarniczych, takich jak ciasta i pączki.

Zapotrzebowanie na ropę wzrasta ze względu na jej wykorzystanie w produkcji żywności, co doprowadziło do wzrostu zużycia ropy. Doprowadziło to również do wzrostu recyklingu oleju, co można osiągnąć za pomocą maszyn, które oddzielają olej od odpadów spożywczych, takich jak tłuszcz i tłuszcz.

Wykorzystanie oleju w gastronomii drastycznie wzrosło w ciągu ostatnich kilku dekad i oczekuje się, że trend ten będzie się utrzymywał.

Podaż olejów uzależniona jest od zapotrzebowania na nie. Oleje gastronomiczne zazwyczaj nie są poddawane recyklingowi, ponieważ są wykorzystywane w krótkim czasie, a następnie usuwane.

Oleje gastronomiczne są stosowane w wielu różnych produktach spożywczych i potrawach, od smażenia po pieczenie. Można je również znaleźć w wielu innych artykułach gospodarstwa domowego, takich jak margaryna i majonez.

Zapotrzebowanie na te oleje rośnie wraz z rosnącą popularnością programów kulinarnych i znanych szefów kuchni. Jednocześnie ich podaż maleje, ponieważ nie ma wystarczającej liczby zakładów recyklingu, aby zająć się ich odpadami.

Dostawa olejów gastronomicznych - sprawdź naszą ofertę.

Aby rozwiązać ten problem, musimy znaleźć sposoby na stworzenie większej liczby centrów recyklingu, które będą w stanie efektywnie przetwarzać odpady olejowe.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%