Zamknij
REKLAMA

Oświetlenie szynowe – nowoczesne oświetlenie w Twoim domu

21.11, 01.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 21.12, 01.11.2022
Skomentuj

Oświetlenie pełni bardzo ważną funkcję zarówno aranżacyjną jak i użyteczną. Za pomocą dobrze dobranego źródła światła, można wyznaczać strefy w pomieszczeniach, przykładowe z nich to strefa jadalniana czy wypoczynkowa.

Oświetlenie szynowe zrewolucjonizowało podejście do projektowania punktów świetlnych. Dzięki nieszablonowemu podejściu nie wymaga prowadzenia osobnej instalacji elektrycznej dla każdego z nich. To nowoczesne rozwiązanie idealne do wnętrz mieszkalnych i nie tylko.

Nowy wymiar oświetlenia

Oświetlenie szynowe to prawdziwy strzał w dziesiątkę. W krótkim czasie wielu projektantów wnętrz przekonało się o jego wszechstronnym zastosowaniu. Mobilizuje to producentów do wprowadzania na rynek nowych rozwiązań, dając konsumentom szeroki wachlarz wyboru.

Składają się na nie przede wszystkim szynoprzewody oświetleniowe. W ich wnętrzu płynie główne źródło zasilania lamp. W tej metodzie doświetlania przestrzeni należy zaplanować punkty oświetleniowe, a w miejscach, gdzie standardowo w sufit czy ścianę wpuszczony byłby kabel, montuje się właśnie szyny. Jest to nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu wystarczy wyprowadzić jedno źródło zasilania dla oświetlenia całego pomieszczenia.

To ile szynoprzewodów trzeba zamontować zależy od efektu, jaki chce się uzyskać. Jeżeli pomieszczenie ma być silnie oświetlone, należy zamontować ich więcej. Nie stanowi to jednak trudności, ponieważ producenci oświetlenia szynowego zadbali o szeroki wybór złączek i zaślepek.

W zależności od rodzaju instalacji w pomieszczeniu, należy zdecydować się na szynoprzewód 1- lub 3- fazowy. W ofercie czołowych producentów znajdują się elementy o wielu długościach, dzięki czemu można stworzyć niezliczoną ilość kombinacji. Najpopularniejsze są szynoprzewody o długości 100, 150 oraz 200 cm.

Dominującymi kolorami są czarny i biały. To barwy, które pozwolą dopasować oświetlenie do wielu stylów wnętrzarskich, sprawić, że oświetlenie będzie minimalistyczne lub wręcz przeciwnie, będzie stanowiło charakterystyczny element aranżacji.

Takie oświetlenie to oczywiście nie tylko same szynoprzewody. Szalenie ważnym elementem są oprawy świetlne. Na rynku można wybierać spośród wielu stylów, rozmiarów i kolorów. W zależności od preferencji, można zdecydować się na nowoczesne tuby, lampy wiszące czy reflektorki.

Szybka aranżacja

Oświetlenie szynowe na stałe zagościło już w domach wielu osób. Dzięki możliwości natynkowego montażu szynoprzewodów, bez wielkiego nakładu można zmienić rozstawienie punktów świetlnych. To rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które, podążając za trendami, często zmieniają aranżacje pomieszczeń.

Teraz przestawienie stołu jadalnego nie stanowi problemu, w łatwy sposób można zmienić także ustawienie punktowe oświetlenia, aby nadal pozostał doskonale doświetlony. Przejawem nowoczesności jest też szybka możliwość wymiany opraw świetlnych. Nie trzeba zmieniać całej instalacji, aby wymienić przykładowo reflektorki na tuby.

Na rynku spotkać można wymienione wyżej szynoprzewody natynkowe, ale również podtynkowe lub takie montowane na specjalnych zawiesiach. Oświetlenie szynowe to nowoczesny sposób na aranżację wnętrz i doskonałe doświetlenie mieszkania.

Sprawdź systemy oświetlenia szynowego w ELED.pl

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%