Zamknij
REKLAMA

Czy zabieg mezoterapii jest bezpieczny?

12.01, 08.06.2022 materiał partnera

Zabieg mezoterapii jest coraz bardziej popularny. Efekty są widoczne niemal od razu i utrzymują się przez dłuższy czas, dlatego wiele osób ceni sobie to rozwiązanie dla urody. Pozwala odżywić skórę i przywrócić jej dawny blask, a dodatkowo jest praktycznie bezbolesny. Wokół mezoterapii narosło jednak wiele mitów, które niekiedy zniechęcają do skorzystania z niej. Podpowiemy zatem jaki rodzaj zabiegu oraz okres roku będzie najlepszy do wykonania zabiegu i zapewni nam jak największe bezpieczeństwo.

Dla kogo mezoterapia jest najlepszym rozwiązaniem?

Mezoterapia jest zabiegiem, na który najczęściej decydują się kobiety. Powodem, dla którego się ją wykonuje, jest pojawienie się pierwszych oznak starzenia. Nie oznacza to jednak, że mogą sobie na nią pozwolić jedynie dojrzałe kobiety. Nie ma żadnych przeciwwskazań u osób zdecydowanie młodszych, które nie są zadowolone ze swojego wyglądu.

Według najnowszych informacji ze świata medycyny estetycznej im wcześniej rozpoczniemy zabiegi, tym lepsze i trwalsze będziemy mieć efekty. W ten sposób zapobiegniemy powstawaniu nowych zmarszczek i bruzd. Osoby z bardziej dojrzałą cerą otrzymają gwarancję odmłodzenia cery i zredukowania oznak starzenia. Specjalista, który będzie wykonywał zabieg mezoterapii, dobierze odpowiednie preaparaty zarówno do wieku, jak i potrzeb skóry klienta.

Kiedy powinno się wykonywać zabieg mezoterapii?

Najbardziej wymagającym okresem w roku dla naszej skóry jest jesień. Zmiana temperatur oraz stopnia wilgotności powietrza daje nam w kość. Cera jest nie tylko przesuszona, ale również pozbawiona witamin i składników odżywczych. Przez to staje się szara i matowa, a dodatkowo bardziej narażona na uszkodzenia i powstawanie stanów zapalnych. Aby temu zapobiec, warto zdecydować się na zabieg mezoterapii, który pozwoli uzupełnić brakujące składniki i dodatkowo pobudzi naszą skórę do lepszego ich absorbowania.

Kolejnym powodem, dla którego warto wykonać zabieg mezoterapii jesienią, jest mniejsza ekspozycja na promienie słoneczne. Dzięki temu unikniemy przebarwień i pozwolimy skórze dojść do siebie. Mezoterapię można jednak wykonywać o każdej porze roku, najlepiej jednak unikać zabiegów skóry twarzy latem, ponieważ promienie słoneczne mogą powodować powstawanie niedoskonałości.

Jak dobrać odpowiedni rodzaj mezoterapii do skóry?

Osoby, które poddają się zabiegowi mezoterapii, najczęściej decydują się na jej wykonanie w okolicach twarzy, szyi i dekoltu. Są to najbardziej widoczne obszary naszego ciała, dlatego nic dziwnego, że zależy nam, aby prezentowały się jak najlepiej. Mezoterapię można wykonać jednak także na innych częściach ciała, np. dłoniach czy brzuchu. Wszystko zależy od stanu i kondycji skóry. Substancje odżywcze dostarczone podczas zabiegu nie tylko pomagają napiąć skórę, ale również pomagają w walce z cellulitem.

Mezoterapia powinna być jednak odpowiednio dobrana zarówno do potrzeb naszej skóry, jak i jej wieku. Osoby młodsze będą miały na celu przede wszystkim utrzymanie jędrności i napięcia skóry, natomiast starsi klienci zdecydowanie postawia na odmłodzenie wyglądu. Aby zabieg był w pełni bezpieczny, warto zwracać uwagę czy produkty stosowane przez specjalistę posiadają niezbędne certyfikaty. Więcej informacji dotyczących zabiegu mezoterapii można znaleźć na stronie internetowej https://cosmed24.pl/jakie-igly-do-mezoterapii/.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%