Zamknij
,
Wakacje, które zamiast nudy niosą przygodę z lokalną historią, odkrywanie rodzinnych tradycji i wspólne działanie na rzecz natury? Tak właśnie wygląda Wakacyjna AktywAKCJA – program grantowy Fundacji PFR dla dzieci i młodzieży, która po raz kolejny otwiera przestrzeń dla tych, którzy chcą uczynić lato niezapomnianym czasem rozwoju, kreatywności i wspólnoty!
4
,
Jak będzie wyglądać miasto przyszłości? Czy da się połączyć nowoczesną architekturę z troską o środowisko? I czy młodzież z małych miejscowości może mieć wpływ na kształtowanie zrównoważonego świata? Takie pytania postawiono uczniom Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego organizowanego przez Fundację PVE Dobra Energia.
25
,
Populistyczne wystąpienie posła Zbigniewa Konwińskiego pomogło politycznie podporządkowanemu kuratorowi oświaty w negatywnym zaopiniowaniu planowanej reformy oświaty w Miastku. Decyzja, choć pełna błędów kompromitujących kuratora, pozostaje umocowana prawnie. Gmina może się od niej odwołać. Likwidacja Szkoły Podstawowej nr 1 oraz ograniczenie działalności szkół wiejskich w Piaszczynie i Słosinku zostały zablokowane przynajmniej na rok.
13
,
Niektórzy mówią, że porwał go populizm. Zbigniew Konwiński, poseł ze Słupska i przewodniczący Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej, nieoczekiwanie wystąpił przeciwko planom swoich politycznych przyjaciół z Miastka. Wbrew ich woli zwrócił się do kuratora oświaty o zablokowanie likwidacji Szkoły Podstawowej nr 1. Tym samym zrealizował postulat posłanki PiS Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk. Decyzja ta wywołała spore zaskoczenie.
35
,
Dziś Rada Miejska Miastka podejmie kluczową decyzję dotyczącą reformy oświaty. Radni mają do wyboru dwie opcje: likwidację Szkoły Podstawowej nr 1 lub Szkoły Podstawowej nr 2. Zmiany dotkną również placówki wiejskie.
21
,
Jedna miejska szkoła na pewno zostanie zlikwidowana. Bój toczy się o dalsze istnienie Szkoły Podstawowej nr 2 lub Szkoły Podstawowej nr 1. Nieoczekiwanie burmistrz Jerzy Wójtowicz zaproponował również likwidację Szkoły Podstawowej nr 3, co jednak nie jest poważnie traktowane. Los dwóch wiejskich placówek w Piaszczynie i Słosinku jest już raczej przesądzony.
1
,
Wypadki drogowe z udziałem początkujących kierowców to niestety norma. Władze próbują temu zapobiegać, tworząc specjalny program. Powiat bytowski też skorzysta z niego, a konkretnie jedna klasa, 3 klasa TL Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie.
3
,
Tragicznie zmarły w sylwestrowy wieczór 19-latek był uczniem Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku. Samorząd uczniowski żegna swojego kolegę – Wiktora Malicza.
2
,
Rozstrzygnięcie tego programu będzie jak… losowanie Lotto. Trzeba będzie mieć wielkie szczęście, aby uzyskać dofinansowanie z nowego rządowego programu wspierającego rozwój infrastruktury sportowej. Złożono tyle wniosków, że zaczyna to wyglądać jak koncert życzeń. Na liście jest na przykład budowa pływalni w Miastku za 15 milionów złotych i sali sportowej przy bytowskim LO za 17 milionów złotych.
55
,
Nadszedł czas wielkich zmian w miasteckiej oświacie. Burmistrz Jerzy Wójtowicz przygotował koncepcję funkcjonowania i optymalizacji. Główne punkty to likwidacja szkół w Piaszczynie i Słosinku oraz połączenie Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 ze Szkołą Podstawową nr 3. Jest też likwidacja Przedszkola nr 1 i przeniesienie wszystkich oddziałów przedszkolnych do budynku Szkoły Podstawowej nr 2.
,
Niektórzy przemierzyli cały świat, aby dotrzeć na czas w to miejsce. W Świeszynie pod Miastkiem spotkali się absolwenci miasteckich szkół z rocznika 1973. Największy dystans do pokonania miała Beata Staszkiewicz, bo przyleciała z Australii. Byli też jej rówieśnicy ze Stanów Zjednoczonych i z innych krajów oraz oczywiście ci, którzy pozostali w Polsce.
,
W ostatnich dniach pojawiła się kolejna edycja ogólnopolskiego rankingu liceów i techników prowadzona przez magazyn "Perspektywy". Najwyżej notowaną placówką w naszym powiecie jest Technikum prowadzone w ramach Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie, jednak i ono zanotowało spadek. Jak poradziły sobie inne szkoły?
,
Dzielnicowi wspólnie z przedstawicielami ZUS spotkają się z seniorami, aby przypominać im o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze wyjaśniają m.in. jak działają oszuści oraz jakich zasad należy przestrzegać, by nie paść ich ofiarą tracąc dorobek swojego życia. Dodatkowo dzielnicowi zwracają uwagę na bezpieczeństwo pieszych na drodze i ogromne znaczenie odblasków.