Zamknij
REKLAMA

Opaski z przyciskiem SOS dla polanowskich seniorów

10.56, 15.04.2022 P.K. Aktualizacja: 10.57, 15.04.2022
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Polanów współrealizuje z Fundacją Nauka dla Środowiska w Koszalinie projekt „Region Dobrego Wsparcia”. Jego celem jest wspieranie podstawowych usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych świadczonych osobom niesamodzielnym oraz wsparcie opiekunów faktycznych osób niesamodzielnych. 

W ramach projektu 20 seniorów z gminy Polanów otrzyma bezpłatnie do używania opaskę smartwatch, wyposażoną w przycisk alarmowy SOS. Smartwatch umożliwia szybkie powiadomienie zdefiniowanych osób o potrzebie pomocy, do których wysyłana jest również wiadomość z lokalizacją osoby potrzebującej pomocy. Ponadto, do pierwszej zdefiniowanej osoby wykonywane jest dodatkowo połączenie telefoniczne. 

- Opaski mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa w szczególności osób starszych czy też mieszkających samotnie. Opaska posiada również funkcję mierzenia tętna i lokalizacji oraz informowania o upadku osoby noszącej opaskę, a dane te mogą być odbierane przez opiekuna za pomocą odpowiedniej aplikacji. Opaska może służyć również do odbierania rozmów telefonicznych - mówi Halina Serwecińska - dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

Projekt jest realizowany w formule partnerskiej: Województwo Zachodniopomorskie (lider) wraz z Fundacją Nauka dla Środowiska, Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Dodatkowych informacji dotyczących projektu udziela Katarzyna Świst - pracownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Polanowie, ul. Wolności 7, 76-010 Polanów tel.: 94 341 94 58.

KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(P.K.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%