Zamknij
REKLAMA

Biedronka i Dino powstaną w Koczale. GS likwiduje sklep

10.24, 20.01.2021 M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Według władz gminy i wójta Koczały budowa marketu Biedronka i Dino to szansa dla gminy. Ludzie nie będą musieli jeździć na zakupy do Miastka i Przechlewa. Inaczej na to patrzy szef Gminnej Spółdzielni Koczała (GS Koczała). Jerzy Bublewicz jest zmartwiony i podejmuje aktualnie drastyczne decyzje. Do likwidacji wskazany został już sklep GS na osiedlu przy ulicy Młodzieżowej.

Pozostałe dwa w Koczale na razie zostają, ale nie wiadomo jak długo to potrwa. Zlikwidowany został również sklep GS w Bielsku, przy tartaku. Do końca roku funkcjonować będzie jeszcze punkt we wsi Pietrzykowo i też zostanie zlikwidowany. Prezes Jerzy Bublewicz przewiduje, że małe sklepy nie wytrzymają konkurencji z dwoma marketami na terenie Koczały.

- Sklep w tartaku kupiła od nas pani, która zamierza otworzyć swój punkt. Sklep na osiedlu jeszcze jest czynny, ale tylko do końca roku i będzie zamknięty. Zostanie tylko tzw. sklep nabiałowy i delikatesy przy urzędzie w Koczale - opowiada Bublewicz.

Mówi on wprost, że powodem tych decyzji jest planowane otwarcie Biedronki na działce przy wyjeździe w kierunku Miłocic. To bardzo bliska odległość od ulicy Młodzieżowej.

- Podjęliśmy decyzję o likwidacji tego sklepu - tłumaczy Bublewicz.

Przyznaje on, że ten sklep już dotychczas przynosił stratę, więc nie było innego wyjścia. Zwolnień dużych nie można się spodziewać, ponieważ wszystko będzie dość płynne, gdyż większość osób przechodzi na emeryturę. Bezpośrednio zwolniona zostanie tylko jedna osoba. 

[ZT]5404[/ZT]

Bublewicz stwierdził, że nie podziela optymizmu wójta Jerzego Bajowskiego, który cieszy się z powstania dwóch marketów.

- W poprzedniej kadencji byłem radnym i gdy próbowali robić zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego Koczały, już wtedy wyrażałem negatywną opinię na ten temat. Wiedziałem, że mniejsze sklepy odczują konkurencję i dokładnie tak się dzieje - komentuje Bublewicz. - Odczuliśmy już początek tego problemu, gdy w Przechlewie utworzono Dino i Biedronkę. Ludzie zaczęli tam jeździć na zakupy. Teraz, jak w Koczale powstaną dwa markety, nie da się wytrzymać tej konkurencji. 

Co ciekawe, informuje on, że w Przechlewie powstanie jeszcze jeden market Dino. Jego zdaniem będzie to zdecydowanie zbyt dużo jak na taką małą miejscowość, podobnie jak dwa duże markety w Koczale.

Wójt Koczały Jerzy Bajowski wielokrotnie powtarza, że jego zdaniem lokalni przedsiębiorcy muszą umieć dostosować się do sytuacji, a w razie potrzeby po prostu się przebranżowić. 

- Ja zmieniałem profil prowadzonej działalności już kilkakrotnie w swoim życiu. Trzeba umieć dostosować się do wymagań rynku - poucza Bajowski. - Ponadto jestem przekonany, że około 80 proc. społeczeństwa popiera budowę dwóch marketów w Koczale. To będzie korzyść dla wszystkich klientów.

Jerzy Bublewicz zdania nie zmienia i z wójtem w tej materii zdecydowanie się nie zgadza. 

- Wszędzie są argumenty za i przeciw. Zależy kto jakich używa. Dla mnie oczywiste jest, że w małej Koczale ciężko przeobrazić sklep spożywczy na cokolwiek innego. Wiadomo, że Biedronka zabierze nam klientów, a jeśli ludzie będą chcieli przyjść po masło czy po chleb to na takiej sprzedaży na pewno nie przetrwamy - prognozuje Bublewicz.

Zamyka w Pietrzykowie, bo niestety przyszłość tego terenu również jawi się “w ciemnych barwach”. W pobliskiej Piaszczynie powstanie market sieci Dino. Następny ma być w Miłocicach. 

ARTYKUŁ ARCHIWALNY - AKTUALNE INFORMACJE w papierowej Gazecie Miasteckiej.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (8)

mieszkaniecmieszkaniec

3 0

Niestety ale sklep w Pietrzykowie jest już zlikwidowany od 14.12.2020r a jak w artykule że ma byc czynny do końca roku pozdrawiam 10:37, 20.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

2 0

Sklep w tartaku kupiła od nas pani, która zamierza otworzyć swój punkt. mowi Jerzy Bublewicz.
Panie prezesie prywatnej osobie sie opłaca a GS nie????????? 12:16, 20.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MalutkaMalutka

0 0

Koczałę to tylko zaorać...a nowy prezes to nadaje się tylko do zamykania sklepów nic więcej ..trzeba mieć pomysł zejść z ceny i robić jakieś promocje...nikt *%#)!& nie jest i nie będzie robił zakupów przy tak kosmicznych cenach! 14:58, 22.01.2021


freafrea

3 3

Szału nie ma w Dino drogo jak w pss-sie. 15:50, 20.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

szeeechter innyszeeechter inny

3 1

Jaki wójt takie sklepy..... popatrzcie na stronę internetowa gminy...zero info.... Gienek wróć !!!!!
i jeszcze jedno fajnie dzierga na Łucznku..... przyda się ... 12:29, 26.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

M.M.

0 1

Tragedia.
W tak małej miejscowości, dwa dyskonty
O dwa za dużo. Tłoku w obecnie istniejących sklepach nie widziałem nigdy.
Lokalne biznesy pod młotek.

00:04, 03.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Żeby jeszcze...Żeby jeszcze...

0 0

... z Koczały można było się wydostać autobusem w weekendy i w dni wolne od nauki np. do Miastka, albo chociaż do Słosinka, żeby można było pojechać dalej pociągiem w kierunku Miastka lub Szczecinka to byłby sukces. Jak nie masz samochodu, to jesteś uziemiony na weekend. Pewnie zebrałaby się grupka ludzi, która przyjechałaby na weekend do Koczały nad jezioro, ale nie mają takiej możliwości z uwagi na kiepskie... tzn brak jakiegokolwiek połączenia !!! 17:04, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec Mieszkaniec

0 0

No i bardzo dobrze.
Skończy się monopol w Koczale.
Można podać *%#)!& i prosty przykład typu:
Chipsy w lewiatanie 7-8zł te największe,a w Biedronce w Przechlewie 3-4 zł. 15:39, 16.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%