Zamknij
REKLAMA

Radny Lisowski KONTRA wójt Bajowski. Poszło o dziury na ul. Sportowej. OSTRA wymiana zdań

10.09, 02.12.2021 M.W. Aktualizacja: 10.15, 02.12.2021
Skomentuj Przewodniczący Rady Powiatu, Tadeusz Lisowski, domaga się załatania kilku dziur na ulicy Sportowej
REKLAMA

Najwidoczniej tzw. szorstka przyjaźń zapanowała pomiędzy przewodniczącym Rady Powiatu Tadeuszem Lisowskim, a wójtem Jerzym Bajowskim. Szef Rady Powiatu coraz ostrzej krytykuje miejscowego włodarza. Obaj są mieszkańcami Koczały. 2 tygodnie temu Tadeusz Lisowski przypomniał wójtowi, że nie wziął on udziału w projekcie modernizacji dróg powiatowych na terenie gm. Koczała, a teraz wraca z tematem ulicy Sportowej. 

- Co on zrobił przez te kilka lat? Ja nie widzę żadnych efektów - pyta Tadeusz Lisowski. - Proszę zobaczyć jak wygląda ulica Sportowa. Dziura na dziurze, jakby nie można było kupić pół tony asfaltu i tych dziur załatać. Pan wójt oczywiście mówi, że ma same sukcesy, a głupich 5 czy 6 dziur nie może załatać. Proszę to napisać, żeby pokazać jakie to sukcesy wójt Bajowski osiąga.  

Wójt nie ukrywa zdziwienia słowami radnego Lisowskiego. Zaczyna od informacji, że gmina właśnie pozyskała duże środki, kilka milionów złotych z programu Polski Ład i jest w nich również dofinansowanie na modernizację ulicy Sportowej, która uzyska zupełnie nową nawierzchnię. Teraz dziury będą tymczasowo załatane. 

- Pan Lisowski opowiadał też 2 tygodnie temu na łamach Gazety Miasteckiej, że gmina nie chciała dać powiatowi pieniędzy na wkład własny do remontu drogi asfaltowej w Koczale. To kłamstwo. Na remont drogi w Koczale chcieliśmy pieniądze dać, ale oni chcieli, żebyśmy dokładali się do modernizacji drogi na dalszym odcinku, poza terenem zabudowanym, który to odcinek został teraz wykonany - odpowiada wójt Bajowski. 

Przyznaje on, że później w projekcie marszałkowskim droga przez całą Koczałę została zgłoszona, ale wniosek ten nie uzyskał dofinansowania, więc nie ma o czym rozmawiać. 

- To nie jest też tak, że ja na każdy gwizdek wyciągnę z budżetu pieniądze, jeśli Starostwo Powiatowe chce od nas wsparcia. Jeżeli siadamy do stołu i ustalamy, że będziemy realizować wspólnie to czy to i obie strony się na to zgadzają, to jest to robione. Nie może być tak, że pan starosta coś sobie wymyśli, z marszu przychodzi do nas i mówi, żeby dać pieniądze, bo u nas są ważniejsze priorytety - wyjaśnia Bajowski. 

Te nowe priorytety to postawienie na remonty dróg gminnych. - Jeśli nie będę mógł dogadać się z panem starostą, to realizować będę ze swojej strony drogi, które są w mojej kompetencji - zapowiada.

 

Dokładnie tak się stało w przypadku programu Polski Ład, z którego gmina pozyskała fundusze na remonty dróg i na budowę zupełnie nowej świetlicy w Bielsku. Jeśli chodzi o drogi gminne, wyremontowana ma być cała ulica Sportowa, a więc znikną też dziury wskazywane przez radnego Lisowskiego. Kolejne zadanie to nowa nawierzchnia na ulicy Słonecznej, która od lat czeka na dokończenie. 

- Na drogi wewnętrzne od lat nie było finansowania z innych źródeł. Dzięki środkom z Polskiego Ładu da się to w końcu załatwić - zaznacza wójt Bajowski. 

Kolejna w planie jest ulica Tęczowa. Ma być tam nowa nawierzchnia i kanalizacja deszczowa. Oprócz tego zjazd z drogi powiatowej w kierunku Dymina, do jeziora Dymno, odcinek gruntowej obecnie drogi gminnej za Biedronką w kierunku ulicy Wrzosowej, do tego jeszcze ulica Ogrodowa i kilka innych dróg. Większość będzie wykonywana w technologii asfaltowej, a mniej znaczące mają uzyskać nawierzchnię z płyt betonowych. Przetargi na realizację tych zadań ogłoszone zostaną w ciągu 6 miesięcy. 

- Doraźnie takie dziurawe drogi, jak na przykład ulica Sportowa, zostaną załatane przed ogłoszeniem przetargu na ich modernizację - zapowiada wójt Koczały. - Dziwi mnie zgryźliwość radnego powiatowego, który dla Koczały niewiele zrobił - dodaje.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY - AKTUALNE INFORMACJE w papierowej Gazecie Miasteckiej.

miastko24.pl

Tylko u nas!

(M.W.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

szeeechter innyszeeechter inny

4 0

Racje ma pan Lisowski, wójt zakłada, że jak dostanie to zrobi a jak nie to po potokach, słabe to , cieszę się bo p. Lisowski udowadnia o marnej pracy wójta, tam nic się nie dzieje, zero (no prócz biedry) nie potrafił nawet uratować kultowej piekarni, bo jak to określił kiedyś... to prawa rynku, słaby upada, wykształcenie wójt mo ale nic poza tym...... (jak tam samowola budowalana nad jeziorem?) 09:23, 03.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Nic się nie zmieniaNic się nie zmienia

1 0

Tak jak działała tak działa SLD , merytoryka zero tylko stołek, brak wizji i planowania tylko prywata od tylu lat, kiedy to się zmieni 16:27, 28.12.2021


Mike F 1tMike F 1t

3 0

Bajowski to najgorsze co moglo Koczale spotkac . W poruwnaniu z poprzednim wojtem to niebo i pieklo. Za poprzedniego wojta , byly w internecie gminy Koczala artykuly z ostatniej chwili co sie w Koczale dzieje. Reportaze fotograficzne informacje o imprezach okraszane zdjeciami. A teraz co , ano np artykul o sprzataniu wokol jeziora Dymno wisial w internecie gminy Koczala od sierpnia bodajze do konca pazdziernika. Jakby nic innego sie w gminie nie dzialo. Z dozynek wojewodzkich plkazano 4 zdjecia . Z gminnych w Koczale chyba zadnego.
Urzad Gminy w Koczale spi i nie ma go kto obudzic. Nie maja czlowieka ktory by jakies zdjecia robil. A przecierz sa ludzie z Koczaly za granica i chca wiedziec co sie w Koczale dzieje.
Ze wojt Bajowski to z
zden wojt wiedza setki ludzi w Koczale nie tylko pan Lisowski. 11:56, 03.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Fun koczalaFun koczala

0 0

Umiera fajna miejscowość przez nieudaczników 16:29, 28.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%