Zamknij
REKLAMA

Sporne SOSNY w pobliżu ulicy Sosnowej

23.07, 05.03.2022 M.W. Aktualizacja: 23.09, 05.03.2022
Skomentuj Sporne sosny rosną w pobliżu ulicy Sosnowej w Trzebielinie
REKLAMA

12 sosen samosiejek rosnących nieopodal ulicy Sosnowej stało się przyczyną konfliktu między sąsiadami w Trzebielinie. Mieszkający w ich pobliżu Krzysztof Surowicz domaga się ścięcia wszystkich drzew i jest zbulwersowany, że gmina wycięła tylko 3 z 12 rosnących tam sosen. Samorząd posłuchał wystąpienia sąsiada z drugiej strony ulicy, który obronił drzewa przed wycinką. 

- Po moim podaniu do Urzędu Gminy, drzewa zostały oznaczone jako przeznaczone do wycinki, na co wyraził zgodę urząd. Jeden z sąsiadów złożył jednak pismo o niewycinanie tych samosiejek z takiego powodu, że mieszkają tam dzięcioły i inne ptaki oraz że te sosny tworzą cień na jego działce. Na jednej zamontował budkę dla ptaków, która miała być gniazdem dla dzięciołów. Z uwagi na to, że te sosny rosną przy drodze, nie służy to lęgowi jakichkolwiek ptaków. Ponadto drzewa te bardzo szybko powiększają się, co zagraża dojazdowi do hydrantu przeciwpożarowego oraz do skrzynki elektrycznej z licznikami. W związku z tym wszystkie powinny być usunięte - postuluje Krzysztof Surowicz. 

Wójt Tomasz Czechowski potwierdza, że w tej sprawie były dwa wnioski. Surowicz domagał się wycięcia wszystkich 12 samosiejek, a sąsiad z naprzeciwka chciał wstrzymać wycinkę. Ostatecznie gmina wycięła 3 drzewa.

- Dwóch sąsiadów i dwa przeciwne wnioski - komentuje wójt Tomasz Czechowski.

Jak stwierdza, gmina od Starostwa Powiatowego w Bytowie dostała zgodę na wycięcie wszystkich drzew, ale gdy wpłynął wniosek od drugiego sąsiada, sprawę raz jeszcze przeanalizowano. 

- To działka drogowa o szerokości 10 m., kończąca się ślepo na furtce i na skrzynce elektrycznej. Jej całkowita długość wynosi 30 m. Wykorzystywana jest szerokość minimalna w zakresie około 4 m. Za zasadne uznaliśmy wycięcie 3 drzew. Pozostałe nie kolidują z bezpiecznym i swobodnym przemieszczaniem się po tej drodze - komentuje wójt.

[ZT]6047[/ZT]

Zaznacza on, że straż pożarna nie sygnalizowała, że będzie problem z dostępem do hydrantu. Ponadto gmina za każde wycięte drzewo posadzić musi kolejne. Ma obowiązek uczynić to do końca maja tego roku. 

- Wycina się drzewa, które utrudniają komunikację i stanowią zagrożenie albo są po prostu chore. Tu nie było takiej sytuacji - zaznacza wójt Trzebielina.

Zastrzega on też, że przyczyną wstrzymania wycinki nie było rzekome gniazdowanie ptaków, którego i tak nie potwierdzono, ale wyłącznie fakt, że drzewa nie blokują w żaden sposób ruchu i nie utrudniają potencjalnej akcji gaśniczej. 

ARTYKUŁ ARCHIWALNY - AKTUALNE INFORMACJE w papierowej Gazecie Miasteckiej

Możesz też kupić e-wydanie. KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(M.W.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

Miastko Miastko

0 0

Nie wycinać bo zaraz obrońcy powiedzą ze wszystko w miastku niszczą :D 14:53, 06.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PTASIE RADIOPTASIE RADIO

3 0

.... "że mieszkają tam dzięcioły" ... no tak - dzięciołów w Trzebielinie od ch... 😐 i ciut, ciut !
polecam udać się do Urzędu (wydział meldunkowy) z prośbą o wydanie zaświadczenia o lokalnym zameldowaniu dzięcioła wraz z rodziną - Być może wójt powagą swojego urzędu tudzież wójtowskiej pieczęci potwierdzi bytowanie w powyższym regionie ptactwa nieudomowionego i wybitnie twardogłowego nieobcego urzędowi... Po tym administracyjnie wydanym postanowieniu trzeba będzie udzielić zgody na postawienie budowli wymagającej pozwolenia budowlanego gdyż inaczej budka lęgowa może być stwierdzoną samowolą budowlaną. A wszystkim w całej gminie wiadomo jest przecież, że to nie będzie pierwsza szopka z budownictwem trzebielińskim - pamiętamy doskonale nie tak dawne wywiady w TV gdzie urzędnicy gminni niższego szczebelka musieli świecić własną twarzą przed całą Polska za rozebraną kostkę drogową. Temat był słynny na całą Polskę - "Bareja wiecznie żywy". Dziwnym trafem od publicznego wystąpienia wyłgał się wójt najprawdopodobniej będąc w tym czasie na zasłużonym urlopie wymoczynkowym. Tak więc sosny na ulicy Sosnowej mogą dalej rosnąć - dobrze że to ulica Sosnowa bo na ulicy Świerkowej byłyby uznane za gatunek inwazyjny. 🙄 Wszelcy gminni ekolodzy i ekoterroryści od Grety którzy tak bardzo pilnują drzewa PO-chyłego (brzozy dokładnie) rosnącej obok radnego powiatowego będą również wdzięczni za jego zaangażowanie się w ochronę sosnowego drzewostanu. Być może z biegiem czasu znajdzie się ktoś kto wręczy za taka postawę medal- będzie się można PO-fejs-zbuczyć medalem na fejsie, będzie można zarzucić na fejsa następne foto tak płomienne niczym uścisk dłoni Donalda... tej samej dłoni która ściskała się z Putinkiem ... ot - taka tam dygresja .... 🙄 Kółko wzajemnej adoracji urzędniczo-towarzyskiej coraz bardziej zacieśnia kręgi... wkrótce będzie taki zaduch że będą je wietrzyć musieli kuratorzy i pro-kuratorzy czy jak oni tam się nazywają ...... ale to dopiero we wrześniu. 👍 😡 😭

Kończąc przydługi komentarz pragnę wszystkim "ptasznikom" przypomnieć o terminie czyszczenia budek lęgowych przed nowym sezonem lęgowym ( trzeba zrobić to teraz !)👍 A wszystkim tym, którzy budują budki lęgowe wizerunkiem przypominające zamek Hohenzollern oświadczam, że jest to nie tylko wyraz ich bezmiernej głupoty ale również niewątpliwego kunsztu stolarskiego co jednak nie przekłada się na estetyczne doznania sikorki. 🤠 🤣Ptaki są terytorialne i w "blokowiskach lęgowych" nie mieszkają, muszą mieć dystans od siebie ... Sikorka jak i dzięcioł ma głęboko w du.. 💩 czy mieszka w budce z nieoheblowanych desek czy drewnianym pałacyku... Szkoda tylko że głupota dotarła do szkół(!) i teraz na podwórku przed jednym z gabinetów dyrektorskich stoi sztywny pal Azji Tuhaj-bejowicza z nadzianym na niego zamkiem dla ptaszków typu Hohenzollern ...może i ładnie ale bezdennie *%#)!& ... ale to już temat na inną bajkę edukacyjną 🤣 🤣 🤣 21:09, 07.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

,,

0 0

, 17:52, 10.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0 0

nie smiec I<urwa frajerze ;

;;;
; 06:33, 11.03.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

,,

1 0

, ok 09:10, 11.03.2022


,,

1 0

, ok 09:03, 12.03.2022


1 0

06:50, 11.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%