Zamknij
REKLAMA

Rusza przebudowa drogi w Starkowie

12.41, 05.04.2022 P.K. Aktualizacja: 12.53, 05.04.2022
Skomentuj
REKLAMA

Pod koniec ubiegłego tygodnia w Urzędzie Gminy w Trzebielinie doszło do podpisania umowy i przekazania placu budowy pod przebudowę drogi gminnej w miejscowości Starkowo. Całkowita wartość inwestycji wynosi to blisko 445 tysięcy złotych. Około 200 tysięcy złotych gmina pozyskała na ten cel ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wykonawcą przebudowy jest firma LEMAR Leszka Bigusa z Niezabyszewa. W ramach zadania wykonana zostanie przebudowy drogi dojazdowej w Starkowie na odcinku ok. 200 metrów. Nawierzchnia zostanie wykonana z kostki betonowej. 

- W celu uspokojenia ruchu w ramach inwestycji zostanie wykonane wyniesione skrzyżowanie na przecięciu z drogą gminą Starkowo-Starkówko. Dodatkowo na przebudowywanym odcinku zostanie wykonane nowe oznakowanie - komentuje wójt Trzebielina, Tomasz Czechowski.

Inwestycja powinna zostać sfinalizowana najpóźniej na początku lipca. Oprócz firmy Lemar do przetargu przystąpiło także Przedsiębiorstwo Drogowe Romana Jereczka, jednak oferta zaproponowana przez to przedsiębiorstwo przekraczała możliwości finansowe gminy. 

KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(P.K.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

XdXd

1 0

Mam nadzieję że tej drogi nie będzie trzeba rozbierać, jak tej na ulicy sosnowej w Trzebielinie. Tak na marginesie to wstyd na całą Polskę za błędne decyzje wójta. Ciekawe jest to, że w Starkówku nie opłacało się wójtowi robić dobrej drogi dla tak małej liczby ludzi, a w Starkowie dla jeszcze mniejszej już tak? 16:51, 16.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%