Zamknij
REKLAMA

DUŻA KASA na remont ważnej drogi w Trzebielinie

15.18, 19.07.2022 P.K. Aktualizacja: 22.33, 19.07.2022
Skomentuj
REKLAMA

Samorządowcy z Trzebielina od dawna lobbowali w strukturach wojewódzkich w sprawie remontu drogi wojewódzkiej nr 209 w granicach gminy. Choć jakiś czas temu pojawiło się ku temu światełko w tunelu - na przeszkodzie stanęła pandemia, wojna na Ukrainie i szalejąca inflacja. Po ostatnim spotkaniu władz wiemy jednak, że w najbliższym czasie uda się zrealizować chociaż część inwestycji! Jakie środki trafią na remont drogi?

W spotkanie wzięli udział Wójt Gminy Trzebielino - Tomasz Czechowski, Przewodniczący Rady Gminy Trzebielino - Jerzy Tarnowski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego - Jan Kleinszmidt oraz Wicemarszałek Województwa Pomorskiego odpowiedzialny m.in. za nadzór nad działalnością Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku - Leszek Bonna

- Kolejne pieniądze popłyną do gminy Trzebielino. Na spotkaniu zostaliśmy poinformowani o przeznaczaniu środków finansowych na remont DW 209 w najbardziej zniszczonych miejscach. Za kwotę około dwóch milionów złotych ma zostać wykonany remont nawierzchni jezdni i chodników od skrzyżowania z drogą krajową nr 21 w kierunku Uliszkowic - informuje wójt Trzebielina, Tomasz Czechowski.

Na spotkaniu została poruszona także konieczność budowy chodnika od Suchorza do Uliszkowic. Inwestycja ta znacznie poprawiłby bezpieczeństwo pieszych poruszających się wzdłuż drogi. Sprawa zostaje otwarta. Ustalono, że do rozmów do tematu realizacji tej inwestycji władze powrócą po wykonaniu remontu drogi wojewódzkiej i wykonaniu sieci kanalizacji sanitarnej w Uliszkowicach. Na tę ostatnią inwestycją samorząd otrzymał dofinansowanie w ramach Polskiego Ładu. Zadanie to zostanie wykonane w przyszłym roku.

- Przypominamy, że w najbliższym czasie  w tym rejonie zostanie wykonana jeszcze jedna duża inwestycja polegająca na przebudowie ul. Jarzębinowej, która wraz z remontem drogi wojewódzkiej znacznie poprawi walory estetyczne całej miejscowości - dodaje wójt Trzebielina.

KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(P.K.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

oo

0 0

4 pancerni bez psa 😥 12:17, 20.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%