Zamknij
REKLAMA

NOWA ŁÓDŹ dla OSP Porost

13.38, 18.04.2022 M.W. Aktualizacja: 13.40, 18.04.2022
Skomentuj
REKLAMA

Ochotnicza Straż Pożarna w Poroście została wyposażona w nową łódź ratowniczą, która ułatwi prowadzenie działań strażaków na wodzie. Zakup ten był możliwy dzięki projektowi jednostki nagrodzonemu w dobrosąsiedzkim programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

- Nowa łódź pozwoli także na prowadzenie szkoleń i doskonalenie umiejętności ratowniczych przez członków jednostki. Zakup ten był niezbędny ze względu na naszą lokalizację, w promieniu 3 km znajduje się 15 jezior. Dotychczasowy brak łodzi tego typu uniemożliwiał szybką reakcję w razie niebezpieczeństwa czy zagrożenia życia - mówi Krystian Kalisz, prezes OSP Porost.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy, realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Program skierowany jest do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednej z siedmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu. Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://raport.pse.pl/pl/ oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY - AKTUALNE INFORMACJE w papierowej Gazecie Miasteckiej

Możesz też kupić e-wydanie. KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(M.W.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%