Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy PYTAJĄ: Kiedy w końcu powstanie market DINO w Bobolicach?

09.15, 23.04.2022 M.W.
Skomentuj Market Dino w Dretyniu pod Miastkiem
REKLAMA

Mieszkańcy od miesięcy czekają na budowę marketu Dino w Bobolicach. Sprawa się przedłuża, więc powoli tracą cierpliwość. Władze zapewniają, że inwestycja w końcu zostanie zrealizowana.

- Działka przy ulicy Ogrodowej o powierzchni 20 arów jest własnością firmy Dino. Teren ten okazał się bardzo trudny do realizacji tej inwestycji. Firma ma problemy z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Wniosek został złożony w połowie ubiegłego roku w Starostwie Powiatowym w Koszalinie, ale firma Dino nie dokonała wymaganych przez starostwo uzupełnień dokumentów, więc pozwolenie na budowę zostało zawieszone - wyjaśnia burmistrz Mieczysława Brzoza.

Jak tłumaczy, firma Dino nie spieszy się z uzupełnieniem dokumentów, aby odwiesić postępowanie w sprawie wydania pozwolenia na budowę. 

Wspomniane trudności to przede wszystkim problem z odwodnieniem, czyli pomysł na odprowadzanie wody deszczowej. Wniesiono też uwagi co do przebudowy skrzyżowania ulic 1 Maja, Polnej i Ogrodowej. Zostało to już rozwiązane. 

[ZT]7131[/ZT]

Oprócz tego były jeszcze problemy z dużą różnicą poziomów gruntu pomiędzy wysokością działki a wysokością jezdni. To około 1 m. Brakowało ponadto odpowiedniego ciśnienia w sieci wodociągowej, wymaganego przepisami przeciwpożarowymi. W tym zakresie firma Dino dokonała już uzgodnień z administratorem sieci wodociągowej. Spółka Regionalne Wodociągi i Kanalizacja planuje rozbudowę wodociągu przy ulicy Ogrodowej. 

- Firma Dino na pewno nie wycofuje się z tej inwestycji. Zainwestowali w działkę ponad 200 tys. zł, ale ze względu na powyższe problemy realizacja planu przesuwa się w czasie. Gmina na to wpływu nie ma - tłumaczy burmistrz Brzoza. 

Zapewnia ona, że rozmawiała nawet w tej sprawie z prezesem firmy Dino. Twierdzi, że - jak to określa - stara się sprawę cały czas “popychać do przodu” na tyle, na ile jest to możliwe w przypadku burmistrza. 

ARTYKUŁ ARCHIWALNY - AKTUALNE INFORMACJE w papierowej Gazecie Miasteckiej

Możesz też kupić e-wydanie. KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

zzzz

0 0

No i co w tym temacie? Dzieje się coś? 06:09, 21.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%