Zamknij
REKLAMA

Majewska kopiuje Mikołajewskiego. Będzie nakrętkowy konkurs

10:10, 12.09.2020 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski wymyślił międzysołecki konkurs, w którym miejscowości walczyły o wygranie kosza na plastikowe nakrętki. Efekt przerósł oczekiwania, a teraz pomysł Mikołajewskiego skopiowała burmistrz Kępic Magdalena Majewska.

Sołectwo Drzonowo wygrało konkurs organizowany przez władze Białego Boru. Chodziło o zebranie jak największej ilości plastikowych nakrętek. Zwycięskie sołectwo miało w tej rywalizacji otrzymać za darmo metalowy kosz na nakrętki, a wszystko to oczywiście w szczytnym celu. Ma być to wzmocnienie akcji prowadzonej w ramach zbiórki do kosza znajdującego się przy białoborskim ratuszu. Fundusze jakie zostaną pozyskane ze sprzedaży nakrętek tam zbieranych, przeznaczone są dla potrzebującej rodziny z gminy Biały Bór. Dzięki inicjatywie burmistrza Pawła Mikołajewskiego w ramach rywalizacji sołectw udało się zebrać ponad 450 kg nakrętek. Akcja ma być powtarzana w kolejnych latach.

- Z jednej strony to jest modne, a z drugiej strony bardzo potrzebne, żeby zbierać plastikowe nakrętki i przekazywać dla osób, które potrzebują pomocy. Aktualnie mamy jeden taki kosz - “serducho” w Białym Borze, ale będzie następny - zapowiada burmistrz Paweł Mikołajewski.

W nakrętkowej rywalizacji wystartowało 13 sołectw, czyli prawie wszystkie, bo jest ich 17. Łącznie zebrano dokładnie 455 kg nakrętek. Sołectwo Drzonowo uzbierało ponad 71 kg nakrętek. Drugie miejsce zajęło sołectwo Trzebiele. 

- Docelowo będziemy wszystkie sołectwa wyposażać we własne pojemniki na nakrętki. Dodatkową korzyścią takiej akcji jest również segregacja odpadów - podkreśla Mikołajewski.

Wszyscy uczestnicy nakrętkowej rywalizacji zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i podziękowaniami od rodziców Zuzi, dla której prowadzona jest zbiórka. 

Kosz został wyprodukowany przez firmę z Białogardu. Burmistrz mówi, że to sprawdzony wykonawca, ponieważ wyprodukował już kosze-serca, które zostały ustawione przed Urzędem Miejskim w Białym Borze.

W ślad za burmistrzem Mikołajewskim poszła burmistrz Kępic - Magdalena Majewska. Ogłosiła konkurs Sołectwo z sercem. Szczegóły na poniższym plakacie.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PrzypominalskiPrzypominalski

1 0

Redaktorek jak zwykle nie sprawdził albo ma dobrą pamięć ale krotka. Konkurs na nakrętki już jakiś czas temu gm. kępice zorganizowała dla swoich sołectw, więc pytanie kto kogo kopiuje? Kto na siłę szuka kija byleby psa uderzyć? 16:48, 12.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA