Zamknij
REKLAMA

Akcja ratowania łabędzia zranionego sztuczną przynętą [ZDJĘCIA]

20:58, 15.09.2020 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Inspektorzy stowarzyszenia Bezdomny Kundelek, przy wsparciu strażaków, strażników miejskich, mieszkańców i weterynarza powiatowego, ratowali na stawie w Piaszczynie rannego łabędzia. Ptak miał wbitą w szyję sztuczną przynętę na ryby. 

- Udaliśmy się na miejsce. Pierwszą opcją był odstrzał ze specjalnej broni, która uśpiłaby łabędzia. Niestety, broń jest za silna i moglibyśmy mu tylko zaszkodzić. Pozostało nam powiadomienie straży pożarnej, z prośbą o zadysponowanie siatki oraz łodzi. Pierwszą jednostką na miejscu była Państwowa Straż Pożarna z Miastka. Niestety, łódź była za ciężka aby puścić ją na wodę, a staw za płytki. Strażacy założyli specjalne obuwie i próbowali zagonić łabędzie na brzeg. Niestety, bez skutku. Wtedy na miejsce została zadysponowana jednostka OSP Wałdowo z lżejsza łodzią - opowiada Kamil Gocan, prezes stowarzyszenia Bezdomny Kundelek.

W międzyczasie do pomocy ruszył mieszkaniec, który wsiadł na ponton i w czasie 10 minut zagonił łabędzie w najniższy poziom wody. Wtedy strażacy odgrodzili im siatką drogę, a one wyszły na ląd.

- Wspólnie ze strażakami oraz Strażą Miejską zarzuciliśmy siatkę na rannego łabędzia i... SUKCES! - cieszy się Gocan.

Na miejscu był Powiatowy Lekarza Weterynarii, który udzielił pierwszej pomocy. Przynęta została wyjęta i nic mu już nie zagrażało. Młody mógł wrócić do reszty rodziny, czyli 5 młodych łabędzi i rodziców.

- Bardzo dziękuję całej ekipie ratunkowej za wielkie serducha. Niezmiernie nam miło, że cała załoga wykazała się ogromną chęcią pomocy, wielką empatią i wolą walki aby uratować ptaka. Każdy z tych ludzi zostawił dziś tam kawał swojego serca i zaangażowania aby wyciągnąć i ulżyć zwierzakowi - podkreśla Gocan. - Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z takimi ludźmi i zawsze możemy na Was liczyć.

Cała akcja ratunkowa trwała 2 godziny.

[FOTORELACJA]144[/FOTORELACJA]

WIĘCEJ LOKALNYCH INFORMACJI w aktualnej Gazecie Miasteckiej.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA