Zamknij
REKLAMA

Burmistrz Polanowa ostrzega: Uwaga! Będą strzelać do kaczek!

06:00, 09.08.2019 | M.W.
REKLAMA
Skomentuj

Burmistrz Polanowa ostrzega o polowaniu, które 17 sierpnia organizuje koło łowieckie Diana Warcino. To informacja ważna szczególnie dla spacerowiczów i zbieraczy runa leśnego.

Polowanie zbiorowe na kaczki odbędzie się w obwodzie łowieckim nr 182. Granica tego obwodu biegnie od Pustowa szosą do wsi Ciecholub i dalej w stronę Darnowa do przejazdu 38 kolejowego. Od przejazdu kolejowego torem do Kawcza. Stąd szosą przez Świerzenko, Białą, Rzeczycę Wielką do Polanowa. Tu skręca na północ i rzeką Grabową biegnie do szosy Brzezie - Wieliń. Stąd biegnie szosą przez Wieliń i Mzdowo do Pustowa.

- Właściciel, posiadacz lub zarządca gruntu, w terminie nie krótszym niż 3 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia polowania zbiorowego, może zgłosić sprzeciw wraz z uzasadnieniem. W sprzeciwie właściciel, posiadacz lub zarządca gruntu powinien wskazać nieruchomość poprzez podanie dokładnego adresu, w przypadku gdyby takiego nie było - numeru działki ewidencyjnej i obrębu - informuje burmistrz Grzegorz Lipski.

[ZT]4688[/ZT]

Burmistrz zawiadamia niezwłocznie dzierżawcę lub zarządcę obwodu łowieckiego o wniesionych przez właściciela, posiadacza lub zarządcę gruntu sprzeciwie do organizowanego polowania zbiorowego przekazując mu ten sprzeciw wraz z uzasadnieniem. 

- Dzierżawca albo zarządca obwodu łowieckiego przy organizacji polowania zbiorowego uwzględnia sprzeciw, gdy wykonywanie polowania będzie zagrażało bezpieczeństwu lub życiu ludzi - dodaje burmistrz.

Dzierżawca albo zarządca obwodu łowieckiego obowiązany jest przed planowanym terminem rozpoczęcia polowania zbiorowego oznakować obszar tablicami ostrzegawczymi.

[ALERT]1565293629030[/ALERT]

 

REKLAMA
(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© miastko24.pl | Prawa zastrzeżone