Zamknij
REKLAMA

W Gołogórze powstał Kącik Nadziei

12:00, 07.11.2019 | M.W.
REKLAMA
Skomentuj

W Gołogórze jakiś czas temu powstał Kącik Nadziei. Miejsce to przede wszystkim ma upiększyć miejscowość. To też oczywiście miejsce spotkań, zbudowane wspólnymi siłami mieszkańców.

– Stworzyliśmy nieformalną grupę, napisaliśmy projekt i otrzymaliśmy 5000 zł. Pozyskaliśmy drewno i inne materiały, a najwięcej było społecznej inicjatywy mieszkańców – mówi Marek Pietrzak, sołtys wsi Gołogóra.

Przy budowie Kącika Nadziei non stop pracowało około 20 mieszkańców. Teren został przekazany przez gminę.

– Dotychczas młodzi spotykali się na przystanku, więc idea była taka, aby stworzyć miejsce do spotkań towarzyskich. Udało się to w 100 procentach, a po oddaniu do użytku Kącika Nadziei zatrzymują się tam nawet osoby przyjezdne, udające się na przykład do starej fabryki kamienia łupanego, która jest naszą atrakcją – mówi sołtys Pietrzak.

[ZT]4888[/ZT]

O potrzebie istnienia Kącika świadczyć może miejsce na ognisko, po którym widać, że było wielokrotnie używane. 

Gołogóra to bardzo aktywna wieś. Prężnie działa tu Koło Gospodyń Wiejskich, produkowana jest na przykład herbata ziołowa i inne ziołowe cuda.

– Nasze panie kochają zioła, które zbierają, gdzie się da. Przy ich użyciu wytwarzamy mydła, woreczki zapachowe do szafy, świece, a także zioła w oleju, w nalewkach i w soli do kąpieli. Wszystkie te nasze wytwory są na sprzedaż – mówi Aleksandra Nowak, pracująca w świetlicy w Gołogórze. 

[ALERT]1573079523469[/ALERT]

 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© miastko24.pl | Prawa zastrzeżone