Zamknij
REKLAMA

Nowa ścieżka przyrodnicza nad jeziorem Kaczym w Polanowie

11:57, 31.12.2020 | D.R
Skomentuj
REKLAMA

Dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych gmina Polanów została laureatem drugiej edycji programu grantowego „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Dzięki niemu, w tym roku wzdłuż miejskiego jeziora Kacze, powstała nowa ścieżka przyrodniczo-edukacyjna.

Ideą projektu było stworzenie miejsca, które będzie promowało krajobraz gminy Polanów w otoczeniu rezerwatu nad rzeką Grabową.

-Na ścieżce edukacyjnej, począwszy od nowobudowanego pomostu, aż do placu zabaw, dominują gry plenerowe przygotowane w konstrukcji drewnianej tj. puzzle, z których można ułożyć różne gatunki lokalnych ptaków. Znajdą się tu również tablice tematyczne z krótkimi informacjami na temat zbiornika „Kacze”, jezior i rzek gminy Polanów. Mieszkańcy dowiedzą się także, z jakich ryb słynie rzeka Grabowa i dlaczego jej część objęta jest rezerwatem - mówią urzędnicy z Polanowa

Na terenie realizacji projektu umieszczono ponadto specjalny stół, przy którym można odpocząć i zagrać w grę planszową. Tuż obok zainstalowano tzw. „koło wiedzy” z pytaniami z sześciu dziedzin tj. wodne życie i zwierzęta. Nowa ścieżka dydaktyczna będzie również cenną pomocą dla nauczycieli z miejscowych szkół w ramach prowadzonych przez nich lekcji. W trakcie zajęć dzieci będą poznawać walory przyrodnicze regiony.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

TurystaTurysta

1 0

Bardzo milo czytac o takich przedsięwzięciach. Będę latem z rodzina, to na pewno odwiedzimy Polanow.
09:38, 05.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA