Zamknij
REKLAMA

Nieroztropni kierowcy blokują parking przy remizie OSP

06:06, 08.01.2020 | M.W.
REKLAMA
Skomentuj

Znak uniemożliwiający wjazd na parking przy remizie OSP w Białym Borze niestety nie pomógł. Kierowcy nic sobie z niego nie robią, uporczywie wjeżdżając na parking przed budynkiem remizy, blokując momentami wyjazd wozów bojowych i miejsca parkingowe dla druhów jadących na akcję. Strażacy publicznie za naszym pośrednictwem proszą, aby osoby nieuprawnione nie zajmowały miejsc na tym parkingu. Jeśli prośby nie poskutkują, zamierzają wzywać policję.

- Parking jest przeznaczony tylko dla strażaków, tymczasem w ciągu dnia często jest zastawiony. Kiedy jest akcja brakuje miejsc parkingowych dla strażaków, którzy przyjeżdżają swoimi samochodami, aby wziąć udział w interwencji. Prosimy, aby osoby nieuprawnione nie wjeżdżały na ten parking - apeluje Andrzej Wójtowicz, prezes OSP Biały Bór.

[ZT]5023[/ZT]

Policja potwierdza, że z uwagi na ustawiony tam znak zakazu osoby niezwiązane ze strażą pożarną, nie biorące udziału w akcjach ratunkowych, nie mają prawa tam wjeżdżać i parkować. Jeśli pojawią się zgłoszenia, mundurowi będą przyjeżdżać i bezwzględnie karać łamiących przepisy. 

- Dotychczas nie było takich zgłoszeń, ale jeśli się pojawiają na pewno będziemy reagować - zapowiada Anna Matys, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.

Podkreśla ona, że interwencja w tej sprawie możliwa jest jedynie na wezwanie, bo nawet jeśli policjanci przyjechaliby na rutynową kontrolę, nie będą w stanie odróżnić, który samochód należy do strażaka.

Więcej informacji lokalnych w Gazecie Miasteckiej z 7.01.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© miastko24.pl | Prawa zastrzeżone