Zamknij
REKLAMA

Fałszywe pracownice MOPS okradły mieszkańca Drzonowa

12:05, 10.02.2020 | M.W.
REKLAMA
Skomentuj

Metodą na pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej okradziony został starszy mieszkaniec wsi Drzonowo w gminie Biały Bór. Dał się nabrać obcym kobietom, które odwiedziły go w sobotę 25 stycznia. Mężczyzna przebywał sam.

- Kobiety podały się za pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej. Najpierw zapytały, czy ma on z czego żyć i poprosiły o pokazanie pieniędzy, a on grzecznie to zrobił. Później zapytały, czy ma opał, więc postanowił zaprowadzić je do miejsca składowania opału. Prawdopodobnie w tym momencie jedna z kobiet zabrała pokazane wcześniej pieniądze - opowiada mieszkanka Drzonowa.

[ZT]5006[/ZT]

Kobiety przyjechały samochodem na obcych numerach rejestracyjnych, prawdopodobnie zagranicznych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku. Mundurowi na razie nie chcieli powiedzieć, ile gotówki stracił mężczyzna?

- To była łatwa kradzież, bo ten mężczyzna mieszka teraz sam. Jego żona wyjechała za granicę, a syn mieszka w Gdańsku. Wiem, że on miał kiedyś operację na otwartym mózgu. Ma czasami problemy z właściwym kojarzeniem. W jednej chwili napady agresji, a innym razem jest całkowicie spokojny. One wiedziały, że będą mogły go w łatwy sposób oszukać - komentuje mieszkanka Drzonowa. 

Z jej relacji wynika, że nikt nie widział momentu kradzieży i nie rozpoznaje tych kobiet. Najprawdopodobniej, zanim przyszły do mężczyzny, obserwowały go, doskonale wiedząc do kogo przychodzą. 

Więcej aktualnych informacji w Gazecie Miasteckiej z 4.02.

 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© miastko24.pl | Prawa zastrzeżone