Zamknij
REKLAMA

Będzie asfalt zamiast krzaków i kamieni

06:00, 06.11.2019 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Rzadko kiedy ktoś tędy jeździ, ale jak już potrzebny był przejazd, pojawił się wielki kłopot. Droga ze Starkowa przez wieś Starkówko i dalej w kierunku drogi wojewódzkiej, nie jest najlepszym stanie. Nie dość, że nawierzchnia kiepska, bo z poniemieckiego kamienia, to jeszcze po bokach gałęzie i krzaki. 

– Dobrze to było widać, gdy doszło do wypadku w miejscowości Zielin. Kierowcy zaczęli jeździć objazdem właśnie tą drogą i dochodziło tam do dantejskich scen. W pewnym momencie jakiś kierowca samochodu ciężarowego postanowił tamtędy przejechać, co było fatalnym pomysłem, bo doszło do zaklinowania się samochodów – opowiada kierowca, mieszkaniec gminy Trzebielino.

[ZT]4676[/ZT]

Jego zdaniem droga ta nigdy wprawdzie autostradą nie będzie, ale powinna być chociaż w minimalnym stopniu przygotowana do użytkowania.

– To nie będzie nigdy droga ekspresowa, ale gmina powinna zająć się przynajmniej wycinką krzaków i odrostów wystających z drzew – zauważa kierowca.

Wójt Tomasz Czechowski przypomina, że jeszcze 4 lata temu była to droga powiatowa, ale przez cały ten czas nie doczekała się remontu. 

– Teraz my jesteśmy właścicielami i droga ta jest przeznaczona do remontu, ale czeka na swoją kolej – zastrzega wójt Czechowski.

Jeśli dojdzie do remontu, poniemieckie kamienie na pewno nie będą usuwane. Wykonana zostanie podbudowa, a na wierzch oczywiście masa bitumiczna. 

– Taką drogę robimy etapami na górne Miszewo i Myślimierz. W tamtym miejscu droga częściowo jest gotowa i częściowo jest też przygotowana dokumentacja modernizacji. Jak skończymy tę inwestycję, zajmiemy się drogą w kierunku Starówka – zapowiada.

Zastrzega, że ważniejszy dla tej miejscowości był dojazd od strony drogi wojewódzkiej, który został już utwardzony płytami betonowymi. Odcinek w kierunku Starkowa musi poczekać na lepsze czasy.

UWAGA Czytelnicy! Kolejna Gazeta Miastecka ukaże się 12 listopada. Zrobiliśmy sobie krótką przerwę, a po powrocie… mamy dla Was niespodziankę ;)

[ALERT]1572987337428[/ALERT]

 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA