Zamknij
REKLAMA

Marta Sikora nową szefową biblioteki w Trzebielinie

06:11, 30.01.2020 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Pracownica Biblioteki Publicznej w Kępicach została szefową Biblioteki Gminnej w Trzebielinie. Marta Sikora 29 stycznia miała swój pierwszy dzień w pracy. Zastąpi wieloletnią dyrektor Krystynę Podraża, która odeszła na emeryturę. Sikora na razie nie chce opowiadać o swoich planach, zastrzegając, że zrobi to kiedy tylko rozpocznie pracę. Według komisji konkursowej była najlepszym kandydatem. Nie jest to jednak zdanie odosobnione.

- Jestem już po rozmowie z panią Sikorą i przewodniczącą komisji konkursowej, którą była nasza pani sekretarz. Zaakceptowałem wybór komisji, bo pani Marta Sikora zrobiła na mnie dobre wrażenie. Jej koncepcja jest w wielu punktach zbieżna z naszymi oczekiwaniami. Chodzi o to, aby ulepszyć funkcjonowanie naszej jednostki, która i tak była już dobrze oceniana, ale życie idzie do przodu - mówi wójt Tomasz Czechowski.

Podkreśla, że nowa dyrektor jest młoda i chociaż nie ma doświadczenia w kierowaniu instytucjami to jednak jest pełna zapału. 

- Musi wyrobić sobie umiejętność bycia szefem zespołu ludzkiego - podkreśla Czechowski.

Zastrzega, że zupełnie inaczej wygląda kierowanie na przykład zakładem produkcyjnym, a inaczej biblioteką gminną. 

Marta Sikora dotychczas zajmowała się kulturą w gminie Kępice. Była pracownikiem biblioteki, jak również instruktorem harcerstwa hufca ZHP Miastko. Prowadzi też zespół nazywający się “Sikorki”. Jest instruktorem wokalnym. Hobbystycznie zajmuje się śpiewem. W konkursie pokonała dwóch innych kandydatów, w tym byłego dyrektora domu kultury w gminie Słupsk. 

- Jest osobą bardzo kontaktową, robiąc na wszystkich bardzo dobre wrażenie. Wierzymy, że będzie bardzo zaangażowana szczególnie w rozwój biblioteki w zakresie artystyczno-kulturalnym - dodaje Czechowski. 

[ZT]5045[/ZT]

Nowa dyrektor na razie nie chciała z nami rozmawiać, zastrzegając, że będzie to możliwe po rozpoczęciu pracy w bibliotece. Na jej temat w ciepłych słowach wypowiedziała się jej koleżanka, sołtys wsi Podgóry Aleksandra Mondry, jednocześnie radna gminy Kępice. 

- Nawet spośród pracowników biblioteki w Kępicach była to jedna z nielicznych osób, które znały się na kulturze. Marta jest utalentowana, muzykalna i taki dyrektor powinien właśnie być. To człowiek orkiestra, więc jej odejście to duża strata dla biblioteki w Kępicach - komentuje sołtys Podgór. - Od początku, gdy dowiedziałam się, że będzie ubiegać się o stanowisko dyrektora w Trzebielinie, obawiałam się, że od nas odejdzie. Dla mieszkańców gminy Trzebielino to bardzo dobry wybór. Na pewno ich nie zawiedzie.

Tekst archiwalny z Gazety Miasteckiej nr 147. Polecamy aktualne wydanie nr 148 z 28.01.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA