Zamknij
REKLAMA

Innowacyjne narzędzia reklamy salonu fryzjerskiego

00:00, 01.11.2021 | materiały partnera

Przy ogromnej konkurencji firmy z branży fryzjerskiej powinny postawić na rozwiązania, które wyróżnią je na tle pozostałych. Wysoki standard obsługi klienta świadczy już większość z nich. Wielu przedsiębiorców pamięta także o standardowym marketingu internetowym. Co więc zrobić, by wejść szturmem w świat nowoczesnej reklamy?

Obecne standardy

Właściciele salonów fryzjerskich za branżowy standard uważają istnienie profilu firmy w social mediach (gdzie dominują: Facebook, Instagram) oraz strony internetowej studia fryzur. Nikogo więc już nie dziwi obecność podstawowych danych o przedsiębiorstwach w tych miejscach. Stało się to normą, którą wręcz wymagają już nawet klienci. Salon fryzjerski, którego nie ma w Internecie – dla zainteresowanych nie istnieje.

E-mail marketing

Niewielu przedsiębiorców z branży beauty decyduje się jednak na marketing za pośrednictwem poczty e-mail. Jest to ciekawy krok, który może wyróżnić Cię na tle innych. Należy jednak zdecydować, w jaki sposób będzie on przeprowadzony. Czy treścią naszych wiadomości będą tylko informacje o promocjach, a może cykliczny newsletter, w którym zawrzemy informacje o najnowszych trendach we fryzjerstwie i nowoczesnych zabiegach specjalistycznych? Druga opcja e-mailowego marketingu stawia Twój salon w pozycji eksperta, co jest dodatkowym atutem w kwestii promocji.

Social Media

Pomimo swojej powszechności dalej świetnym pomysłem jest prowadzenie profilu w mediach społecznościowych. Rozchodzi się tu jednak o to, jak to zrobimy. Większość salonów uzupełnia podstawowe rubryki informacyjne, wstawia pierwszy post i na tym koniec. Ewentualnie, poinformują klientów o przerwach urlopowych. Innowacja polega tu na regularności oraz pomysłowości. Ideałem jest także komunikacja z osobami, które obserwują nasz profil w social mediach. Odpowiadajmy na komentarze, organizujmy społecznościowe konkursy i pytajmy, co fani myślą o stworzonych w naszym salonie fryzurach.

Zwycięstwo murowane

Przedsiębiorcy, którzy postawili na solidną promocję swoich usług w sieci oraz trzymają wysoki poziom świadczeń, odnotowują wzrost zainteresowania swoim salonem fryzur. Umacnia to ich pozycję na rynku oraz buduje świetny wizerunek w Internecie. Właśnie takie firmy zdobywają wysokie noty w plebiscycie Orły Fryzjerstwa – konkursie, który wyłania najlepszych w branży fryzjerskiej. Oceny dokonują tu internauci, którzy każdego dnia wystawiają noty w serwisach takich jak Google, czy Facebook. Przedsiębiorstwa, które zdobyły wyróżnienie, mogą więc triumfować swój internetowy sukces.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%