Zamknij
REKLAMA

Koczała ma nowego wójta! Został nim Grzegorz Pietrzak!

11.56, 13.06.2022 P.K. Aktualizacja: 11.57, 13.06.2022
Skomentuj
REKLAMA

Za nami przedterminowe wybory na wójta gminy Koczała. Do walki o władze stanęło czterech kandydatów, jednak to Grzegorz Pietrzak - pełniący obecnie funkcję komisarza gminy został wybrany w pierwszej turze na stanowisko wójta! Wiadomo już kiedy złoży on ślubowanie na nową funkcję! 

Przypomnijmy, że dotychczasowy wójt Koczały - śp. Jerzy Bajowski - zmarł 17 marca w rodzinnym domu. Miał 66 lat, odszedł po kilkumiesięcznej walce z chorobą. Grzegorz Pietrzak nim został wybrany na komisarza gminy zajmował stanowisko ds. gospodarowania mieniem gminy i turystyki. Teraz, aż do wyborów ogólnokrajowych wyborów samorządowych będzie pełnił funkcję wójta.

Frekwencja wyborcza wyniosła 43,38%. Oznacza to zatem, że na 2568 uprawnionych do głosowania osób, prawidłowo swój głos oddało 1114 mieszkańców. Ważne głosy stanowią 99% wszystkich oddanych kart. 

- Grzegorz Pietrzak, zgłoszony przez KWW Grzegorz Pietrzak Gwarancja Rozwoju zdobył w głosowaniu 609 głosów, co stanowi wynik na poziomie 54,6%. Oznacza to zatem, że wybory na wójta gminy Koczała zostały rozstrzygnięte w pierwszej turze - informuje komisarz wyborczy w Słupsku.

Komisarz wyborczy zwołał także sesję Rady Gminy Koczała na dzień 20 czerwca 2022 r. na godz. 13.00 w Urzędu Gminy Koczała, podczas której nastąpi złożenie ślubowania przez Grzegorza Pietrzaka, na funkcję Wójta Gminy. 

Pozostałymi kandydatami biorącymi udział w wyborach byli Łukasz Hinc, Kamil Reszke i Maciej Szostak. 

 KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(P.K.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%