Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
10:53, 23.01.2022
Miarka się przebrała, więc nawet już radny “wychodzi na barykady”. Mieszkaniec miejscowości Działek, Jan Dymitrów, radny Rady Gminy Koczała, postanowił przerwać milczenie, aby głośno powiedzieć, że ma już dość podejścia lokalnych władz do tematu modernizacji drogi powiatowej do Załęża. Ludzie starają się o to od lat, a na razie udało się zrobić tylko fragment tej trasy do miejscowości Działek. Dalej, na odcinku przez las, jest po opadach deszczu prawdziwa tragedia. Droga jest powiatowa, więc to przede wszystkim zadanie dla starosty, a ten podobno się nie spisuje. Ludzie twierdzą, że jak do niego pojechali, to ich po prostu zlekceważył, zajmując się innymi rzeczami i nie zwracając uwagi na siedzących naprzeciwko mieszkańców. 
17:17, 20.01.2022
Już 30 stycznia na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Koczale odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie: zabawy, występy, licytacje i wiele innych atrakcji. Jakie jeszcze niespodzianki przygotowali organizatorzy?
5
18:06, 09.01.2022
Ich dom wygląda jakby zaraz miał się rozpaść, a jeszcze gorzej jest w środku. Rodzina Felskich z Pietrzykowa musi radzić sobie bez dostępu do bieżącej wody. Nigdy jej nie mieli, nie licząc istniejącej kiedyś studni, która uległa zniszczeniu. Od kilkudziesięciu lat muszą prosić o wodę, jeżdżąc do rodziny i znajomych. Teraz ich los uległ pogorszeniu, ponieważ kilka miesięcy temu Jan Felski doznał udaru. Woda jest jeszcze bardziej potrzebna, chociażby dla higieny, ale gmina Koczała przez lata wodociągu nie podłączyła i najprawdopodobniej szybko się to nie zmieni. 
8
14:31, 27.12.2021
Wójt Koczały Jerzy Bajowski swoją wypłatę postanowił po części przeznaczyć na pożyteczny cel. Pojechał do elektromarketu i kupił 55-calowy telewizor, który podarował strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koczale. To jeden z prezentów, które otrzymali ostatnio druhowie. 
4
10:09, 02.12.2021
Najwidoczniej tzw. szorstka przyjaźń zapanowała pomiędzy przewodniczącym Rady Powiatu Tadeuszem Lisowskim, a wójtem Jerzym Bajowskim. Szef Rady Powiatu coraz ostrzej krytykuje miejscowego włodarza. Obaj są mieszkańcami Koczały. 2 tygodnie temu Tadeusz Lisowski przypomniał wójtowi, że nie wziął on udziału w projekcie modernizacji dróg powiatowych na terenie gm. Koczała, a teraz wraca z tematem ulicy Sportowej. 
REKLAMA
16:14, 07.11.2021
To już jest koniec. Nie ma już nic. Jesteśmy wolni. Możemy iść - te słowa z piosenki Elektrycznych Gitar może zaśpiewać Jerzy Bublewicz, wieloletni prezes Gminnej Spółdzielni “Samopomoc Chłopska” z Koczały. Aktualnie został on wyznaczony na likwidatora sieci GS Koczała. Sieć sklepów i piekarnia istniały od 1946 roku, ale przegrały rywalizację na wolnym rynku. Decyzję o likwidacji sklepów i piekarni podjęto, gdy pojawiła się informacja o budowie marketu Biedronka w Koczale. Wkrótce powstać ma również sklep Dino. Prezes Jerzy Bublewicz zapobiegawczo zdecydował, że trzeba zakończyć działalność i odejść “z podniesioną głową”, nie czekając na ogłoszenie spodziewanej upadłości. Teraz wyznaczono go jako likwidatora majątku GS Koczała. 
25
20:46, 16.10.2021
Nauczyciele z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Koczale są podobno za bardzo natarczywi, jeśli chodzi o szczepienia przeciwko Covid-19. Tak uważa miejscowy radny, Krzysztof Domin. 
15:02, 24.09.2021
Wójt Gminy Koczała ogłosił nabór na trzy wolne stanowisko urzędnicze. Poszukiwani są urzędnicy ds. ewidencji ludności, kultury i zdrowia, ds. obsługi rady gminy, zamówień publicznych i archiwum i ds. obsługi sekretariatu i promocji gminy. Kto może wziąć udział w naborze?
3
03:21, 20.09.2021
Gmina Koczała rozpisała przetarg na budowę skateparku wraz z lokalnym zagospodarowaniem terenu. Zamówienie zostało podzielone na dwie części - pierwsza dotyczy robót budowlanych, a druga - dostawy sprzętu. Inwestycja powstanie w miejscu starego kortu tenisowego przy szkole.
22:18, 09.09.2021
W oczekiwaniu na nowy wóz bojowy za prawie 1 mln zł, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koczale wymienili sobie jeszcze prezesa. Nowym szefem jednostki został 30-letni Mateusz Kułynycz, zawodowo spedytor i logistyk. Zapowiada on, że poprowadzi jednostkę w dobrym kierunku. 
REKLAMA
22:10, 03.09.2021
Nie dość, że został Mistrzem Świata, to jeszcze najlepszym siatkarzem Mistrzostw Świata w siatkówce U-19 w Iranie. O Tytusie Nowiku mówi się już oficjalnie jako o wschodzącej gwieździe polskiej siatkówki, a przecież całkiem niedawno grał w szkolnym klubie As Koczała.
5
17:43, 03.09.2021
Mógłby być dobrym sąsiadem, ale budzi ogromne kontrowersje. Przedsiębiorca z powiatu słupskiego jest właścicielem ośrodka wypoczynkowego nad jeziorem Dymno w gminie Koczała i jednocześnie osobą niemile widzianą w tej okolicy. Wszedł w konflikty nie tylko z władzami gminy, ale i z właścicielem sąsiedniego ośrodka - swoim byłym wspólnikiem oraz z przebywającymi nad jeziorem Dymno turystami. Ostatnio wszedł nawet w drogę wędkarzom. Nie podobało mu się, że poruszają się koło jego ośrodka wzdłuż brzegu, więc podobno zlecił pocięcie pomostu. Jakby tego było mało, postawił kontenerowe domki nad brzegiem jeziora Dymno bez jakichkolwiek pozwoleń.
1
12:11, 19.08.2021
W nocy z wtorku na środę z parkingu pod domem w Koczale skradziono pojazd marki Skoda SuperB 1.8 TSI, 160KM z 2008 roku. Samochód poruszał się na numerach rejestracyjnych GCZ RF30. Otworzenie auta łącznie z odjechaniem zajęło złodziejom zaledwie półtorej minuty. Trwają poszukiwania sprawców.
15:51, 12.08.2021
Urząd Gminy Koczała przygotowuje imprezę z dużym rozmachem, która odbędzie się 21 i 22 sierpnia. Jej nazwa to Koczała "Razem dla Zdrowia". Wydarzenie odbywa się pod patronatem Gazety Miasteckiej. Głównym celem imprezy jest zachęcanie do szczepień przeciwko koronawirusowi. Na uczestników imprezy przygotowano szereg atrakcji!
23:55, 04.07.2021
Wypadek na skrzyżowaniu ul. Miasteckiej, Człuchowskiej i Szkolnej w Koczale. 30-letni mieszkaniec Kołczygłów, jadący skuterem marki Router, wiózł około 30-letnią mieszkankę Koczały. Zderzyli się z samochodem marki Renault Megane, którym jechała mieszkanka Warcina (gm. Kępice). 
REKLAMA
REKLAMA