Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
19
14:39, 20.05.2022
W środę informowaliśmy, że Komisarz Wyborczy w Słupsku II - Justyna Celińska - wydała komunikat w sprawie komitetów wyborczych utworzonych w wyborach przedterminowych na Burmistrza Miastka. Spore zainteresowanie wzbudził wówczas nieznany kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców Miastko Odnowa. Już wtedy nieoficjalnie mówiło się mówiło się o Annie Świcy-Nieścierowicz, naczelnej pielęgniarce z miasteckiego szpitala. Dziś te informację się potwierdziły.
22
10:41, 06.05.2022
Wielkie zmiany w Radzie Miejskiej. Radny Sławomir Hejza złożył dziś rezygnację z członkostwa w klubie radnych Samorządność. Nieoficjalnie wiadomo, że przechodzi na stronę komisarz Renaty Kiempy. Podobnie jak kilku innych radnych. Według wstępnych wyliczeń uzyska ona w Radzie większość!
23
21:47, 05.05.2022
Komisarz gminy Miastko, Renata Kiempa, wstrzymuje reorganizację oświaty. Na posiedzenie Rady Miejskiej w piątek 7 maja skierowała projekty uchwał, zatrzymujące reformę. Szkoły podstawowe w Słosinku i w Piaszczynie nie zostaną okrojone do klas 1-3. Dla rodziców to świetna wiadomość, ale i tak trzeba zastanowić się w niedalekiej przyszłości nad zmianami, ponieważ gmina dokłada około 14 mln zł rocznie do funkcjonowania placówek oświatowych, a to zdecydowanie za dużo. Dla porównania, posiadająca większy budżet gmina Bytów do oświaty dokłada rocznie około 4 mln zł. 
53
21:21, 28.04.2022
Wyborczy poker w Miastku trwa. Dziś do “turnieju” dołączył Aleksander Szopa, prezes Miasteckiego Towarzystwa Gospodarczego. Na zebraniu sprawozdawczym MTG w kinie ogłosił, że zakłada własny komitet i będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza Miastka. Stało się to kilka dni po negatywnej dla niego decyzji Samorządności. Ugrupowanie Tomasza Borowskiego i Dariusza Zabrockiego wskazało radnego Przemysława Pakułę, jako kandydata na burmistrza. Szopa został odrzucony, więc będzie próbować na własną rękę. 
21
18:25, 24.04.2022
Wybory burmistrza Miastka 3 lipca, ale już teraz można poczuć wyborcze emocje. Mająca większość w Radzie Miejskiej Miastka Samorządność organizuje wewnętrzne prawybory, szukając kandydata na stanowisko burmistrza. Przeciwko sobie stanęli Aleksander Szopa i Przemysław Pakuła, który o stanowisko burmistrza ubiegał się już w 2018 roku. 
REKLAMA
29
22:11, 21.04.2022
Była prezes szpitala, a teraz komisarz gminy Miastko - Renata Kiempa - podczas pierwszego spotkania z mieszkańcami w sali kinowej MGOK, oficjalnie ogłosiła, że będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza Miastka. Zgodnie z przewidywaniami wystartuje w wyborach 3 lipca.
5
16:26, 16.04.2022
Były burmistrz Roman Ramion, a obecnie wicestarosta bytowski, po odwołaniu burmistrz Danuty Karaśkiewicz w drodze referendum chce wystartować w wyborach na burmistrza Miastka. Taka informacja pojawiła się w przestrzeni publicznej, więc trafiliśmy do głównego zainteresowanego. Były burmistrz zapewnia, że drugi raz nie chce “wejść do tej samej rzeki”. 
49
21:02, 03.04.2022
O godz. 21.00 zakończyło się głosowanie w ramach referendum dotyczącego odwołania burmistrz Danuty Karaśkiewicz. Według końcowych wyników referendum jest ważne, a burmistrz Danuta Karaśkiewicz została ODWOŁANA!
REKLAMA