Zamknij
REKLAMA

W Białym Borze powstanie pierwszy od 35 lat nowy blok wielorodzinny z mieszkaniami na wynajem

09.03, 24.08.2022 P.K. Aktualizacja: 09.04, 24.08.2022
Skomentuj
REKLAMA

Będzie to pierwszy od 35 lat nowo wybudowany wielorodzinny budynek mieszkaniowy w Białym Borze. Jeśli uda się w najbliższych miesiącach „dopiąć” wszystkie formalności, wówczas realizacja tego przedsięwzięcia rozpocznie się w pierwszej połowie przyszłego roku. Na realizację tej inwestycji gmina Biały Bór w ostatnim czasie otrzymała 712 tys. złotych wsparcia. Łącznie samorząd posiada ponad 4 mln złotych zgromadzonych środków na budowę nowego obiektu.

Budynek powstanie w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.  Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa to spółka realizująca budownictwo społeczne. Jej zadaniem jest budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu. Lokale są dedykowane dla osób i rodzin nieposiadających własnego mieszkania w danej miejscowości, którzy dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie.

- Jesteśmy pierwszą gminą w woj. zachodniopomorskim, która w ubiegłym roku przystąpiła do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. To spółka, której właścicielem jest skarb państwa i kilkanaście samorządów naszego województwa. My ostatnio dostaliśmy 712 tys. złotych, ale łącznie na budowę tego budynku już mamy w spółce uzbierane ponad 4 mln złotych. To pokazuje, że realnie za chwilę rozpocznie się jego realizacja. – mówi Paweł Mikołajewski, burmistrz Białego Boru w rozmowie na antenie Radia Koszalin.

W budynku będą znajdowały się mieszkania o średniej powierzchni 54 m2. Będzie to obiekt z trzema klatkami, zostanie wyposażony także w windy.

 - Spółka jest już na etapie projektu budowlanego. Być może do końca roku będziemy mieli pozwolenie na budowę i faktycznie w przyszłym roku oddamy pierwszy budynek od 35 lat. Te mieszkania będą przeznaczone na wieloletni wynajem dla tych ludzi, których nie stać na kredyt, natomiast będzie ich stać na to, żeby wynająć takie mieszkanie i mieszkać w nim 15-20-30 lat bezpiecznie i pod opieką takiej spółki, która nastawiona jest na to, żeby zaspokajać potrzeby mieszkaniowe.

źródło: iszczecinek.pl

(P.K.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BrawoBrawo

2 0

Brawo Panie burmistrzu, chociaż nie jest Pan z Białego Boru jednak o niego dba. 21:34, 24.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%